2256 Yılından Gelen Borsacı Andrew Carlssin

Esrarengiz İnsanlar, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

2002 yılında, Wall Street'te bir borsacı küçük bir miktarla borsaya girdi ve 2003 yılına gelindiğinde, Calrssin borsadan 350 milyon dolar kazanmıştı. Hikayenin başlangıcı gayet normal gibi gelebilir, ancak Andrew Carlssin ismindeki bu borsacıyı diğerlerinden farklı kılan, bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde parasını yüz binlerce kat artıracak olmasıydı

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 36.4B+ Görüntüleme

44 yaşındaki andrew carlssin’in, 2002 yılında 800 dolarla girdiği borsada 2003 yılına kadar 350 milyon dolar kazandığını gören FBI içeriden bilgi aldığı yönünde suçlamalar dâhilinde yakalanmış ve ömür boyu hapsi istenmiştir. Carlssin bu suçlamalar karşısında kendini 2256 yılından gelen bir zaman gezgini olduğunu ve borsadaki işlemleri önceden bildiğini söyleyerek aklamaya çalışmış, sonunda delil bulunamadığından 1 milyon dolar kefaletini ödeyip serbest kalmıştır.

New york emniyetinden ismini vermek istemeyen bir yetkili, “bu adamın anlattığı hikayeye inanmıyoruz, kendisi ya kaçık ya da hastalık derecesinde yalan söyleme alışkanlığına sahip” dedi. ancak emniyetin kendisine inanmaması, carlssin’in anlattığı hikayenin işe yaramadığı anlamına da gelmiyordu. carlssin, yalnızca 1 milyon dolar (kazancının 350’de biri) kefalet ücretini ödeyerek hapisten de kurtuldu.

Emniyet yetkilisinin vurguladığı bir başka konu da, carlssin’in 800 doları, 350 milyon dolara çıkarmasını sağlayan yatırımlarının tamamanın beklenmedik gelişmelere bağlanmış olmasıydı. dolayısıyla new york emniyeti, carlssin’in zaman yolculuğu hikayesine inanmasa bile, böylesi bir durum karşısında şansa inandığını itiraf etmiş oldu. carlssin hakkındaki soruşturma hala sürüyor. ne var ki kolay kolay bir sonuç alınabilecek gibi de görünmüyor. aynı emniyet yetkilisi, carlssin’in ortalama bir yatırımcıdan 126 kat fazla risk almış olduğunu, bunu yapmaya cesaret etmek için de içeriden bilgi almaktan başka bir yol olmadığını ifade ediyor. carlssin’in müfettişlere anlattığı hikaye ise kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Yaklaşık 200 yıl sonradan geldiğini ısrarla tekrarlayan carlssin, ait olduğu zamandan bugünün tarihini okuduğunu ve tarihin en büyük borsa krizlerinden birinin yaşandığını öğrenerek bu “karşı koyulamayacak macera”ya giriştiğini söylüyor. carlssin’e inanmayan müfettişler, bu yarı deli yarı zeki yatırımcıyı test etmek için usame bin ladin’in yerini ve aids için geliştirilen bir ilacın formülünü sordular. ayrıca günümüze geldiği zaman makinesinin yerini de söylemesini istediler.

Carlssin ise zaman makinesinin yerini ve nasıl çalıştığını söylemeyeceğini, çünkü bu teknolojinin yanlış ellere geçmesinden korktuğunu söyleyerek bu talepleri reddetti. carlssin’in aids ilacı ve bin ladin hakkında verdiği cevaplarsa basına yansımadı. olayla ilgili bir başka tuhaflık ise, andrew carlssin adında birinin aralık 2002 tarihinden önce yaşadığına dair herhangi bir kayıt bulunmaması. dolayısıyla new york emniyeti de borsacılar kadar şaşkın. carlssin’in serbest bırakıldıktan sonra ortadan kaybolması, zaman yolculuğunun doğru olduğu teorisini de güçlendiriyor. carlssin, gazetecilere verdiği söyleşilerde ufo’ya inananların kendisine de inanacaklarını ve en yakın zamanda new york emniyeti ve fbi’ın da gerçekleri göreceğini söylüyor.

Kaynaklar: listelist, onedio, Ekşi, Evrim Ağacı

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
36.4B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
36.4B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
36.4B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
36.4B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
36.4B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
36.4B+ 0 0