3 Milyar Yıllık Küreler

Esrarengiz Olaylar, Kategorisin'de Creative Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Tahmini olarak 1975 yıllarında Afrika'nın Batı Transvaal bölgesinde bulunan Wonderstone Gümüş Madeninde kuyu açma çalışmaları esnasında işçiler tarafından tesadüfen bulunan bu küreler bilim insanlarını şaşkına çevirmişti.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 34.3B+ Görüntüleme

Kürelerin çapı 6-7 cm olarak ölçülmüş, hammaddesi olarakta Nikel-Çelik karışımına rastlanmıştı ve sayıları ise yaklaşık olarak 200 civarındaydı. Bu gizemli küreler 1979 yılında Witwaterstand Üniversitesi'nden Jeoloji uzmanı Prof. J.R. Mclver ve Potsshefstroom Üniversitesi'den Prof. Andries Bisschoff tarafından incelenmeye başlanmıştı.

Bu gizemli metalik kürelerin üzerinde fiberden yapılmış izlenimi uyandıran minik benekler bulunuyor, bazılarında dışa vuran kızıl yansımalarda görülüyordu. Bazılarında 1-2 cm civarında kabuk bulunmaktaydı ve bu kabuk yapısı kırıldığında içlerinden süngerimsi garip bir madde dışarı çıkmaktaydı ama bu madde hava ile temas halinde küle dönüştüğü gözlemlenmişti.

Raydo - İzotop teknikleriyle laboratuvar ortamında yapılan tarih belirleme testlerinden çıkan sonuç herkesi hayretler içinde bırakmaktaydı. Bu gizemli küreler 2.8 - 3 Milyar yıl yaşındaydı!

Kürelerin tüm gizemi yaşları değildi. Güney Afrika Klerksdrop Müzesin'den Roel Marx'un bulguları bilim insanlarını yine hayretler içinde bırakmaktaydı..Roel Marx küreleri kendi eksekleri etrafında döndürüldüklerinde dışarıya serbest bir tür enerji yaydığını ve durdurulduktan sonra çok uzun bir süre daha aynı enerjiyi yaymaya devam ettiklerini gözlemlemişti . Kürelerin yaydığı enejinin türü bir türlü belirlenemedi. Ne için yapıldıkları anlaşılamamış, amaçları bilinmiyor ve de kimlerin yaptığı tahmin dahi edilemiyordu.

Araştırmacılara göre bu kürelerin doğal olarak oluşması mümkün olamazdı. Onlara göree dünyada yaşamın olmadığı o zamanlarda bu küreler biri veya birileri tarafından yapılmış olmalıydı..

İnsanların var olmadığı ilkel çağlarda bu gezegende başka varlıklar mı yaşamaktaydı ? Çoğu teorisyene göre bu küreler ve bunlara benzer buluşlar bu teorinin en büyük kanıtladırlar..

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
34.3B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
34.3B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
34.3B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
34.3B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
34.3B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
34.3B+ 0 0