Agarta Ve Dört Giriş Kapısı

Irklar - Medeniyetler, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Budizm kökenli bir kelime olan Agartha, yeraltında var olduğuna inanılan uygarlığa verilen bir isimdir. Başkenti Şambala olan ve ileri teknolojiye sahip bir medeniyet olan bu imparatorluğun kralı, doğu kültürü inanışlarına göre aynı zamanda Dünya’nın da kralı olarak bilinir ve Şambala Kralı’nın dünyada temsilcisi vardır. Bazı inanışlara göre bu temsilci “Dalay Lama (Dalai Lama)”dır.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 85.4B+ Görüntüleme

Peki buraya nasıl ulaşabilir, yada gidebiliz, işte bugün sizlere bu konu hakkında bazı bilgiler sunmak istiyorum. Tabiki bu bilgilerin kesinliği yok ama araştırmaktan vazgeçmiyoruz, yanlışları eleyerek gerçeğe ulaşabileceğimize inanıyorum. ( Daha sonra konuyu güncelleyerek bu kapılar hakkında daha fazla bilgi sunmayı düşünüyorum )

Geleneksel olarak Agarta'nın dört girişi vardır: Bir tanesi Giza'daki Sfens'in pençeleri arasında, diğeri Saint-Michel Tepesi'nde, bir üçüncüsü Broceliande Ormanı'ndaki bir yarığın içinde ve ana kapı da Tibet'teki Şamballa'dadır. Kadim Gizemler'de, Argonotlar, Ark (Nuh'un Gemisi) ve Agarta hakkında sırlar çözülmemiş gibidir ve hepsinin de aynı etimolojiye dayandığı görülmektedir: Argha; uzun bir gemi, ve buradan türetilen Agarta: bir yeraltı mabedi anlamına gelir. Bir yeraltı krallığı fikri çok eski olup şüphesiz, tanrılar ile görünmeyen kozmik güçlerin yaşadığı göksel şehirlere karşılık olarak düşünülmüştür. Cehennem fikri ile bir alakası yoktur. Ancak, hem yeraltı krallığı hem de cehennem fikri, dünyanın içindeki ateşin ve ayrıca yeraltı inisiyasyonunun kişileşmesi olan Yunan Mitolojisi'nden Hefaisos ve Vedalar'daki (Vedic) Yavishtha ile ilgilidir.


Konuda adı geçen kapıların güzel ve en mantıklı resimlerini bulmaya çalıştım ama, umarım sizde beğenirsiniz 

Giza'daki Sfens'in pençeleri
Mısır'ın başkenti Kahire'de, Gize piramitleri bölgesinde yer alır

Saint-Michel Tepesi
fransa'da normandiya ve bretagne bolgelerinin sınırında bulunur
Not: Eğer bu sıralarda film izlemeye niyetiniz varsa, Terrence Malick’in  “To the Wonder” (Aşkın Halleri) filmini izlerseniz Mont Saint-Michel’i yakından görebilirsiniz.
 

Broceliande Ormanı
Çeşitli söylentiler var, bu konuya detaylı olarak değindiğimde anlatacağım

Tibet'teki Şamballa
Araştırmalarım devam ediyor 

 

Ayrıca şöyle bir kaynakta buldum ama ne kadar doğruluk payı var emin değiliz (Yukarıdaki paylaştığımız kapılar içinde geçerli)

Agarta, Asya’daki sıradağların içinde bulunduğu ileri sürülen efsanevi bir yeraltı organizasyonuna verilen addır. Agartaya ait olduğu ileri sürülen tüneller Türkiye'de (Nevşehir yöresinde 40 civarı), Amerika'da ve Brezilya'da da bulunmaktadır. Ayrıca bunun varlığına inanan insanlar Agartalıların bizden çok daha üstün bir teknolojisi olduğunu iddia ederler ve uçan dairelerin de aslında onların yapımı olduğunu söylerler. Ayrıca Nazi Almanyası'nda Hitler bu konu üzerinde araştırmalar yaptırmıştır.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
85.4B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
85.4B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
85.4B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
85.4B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
85.4B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
85.4B+ 0 0