Agarta Ve Şamballa Gizemi

Irklar - Medeniyetler, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Yıldızlardan gelen uzaylılar (Celestials) tarafından kurulan bu yeraltı medeniyetleri dünyamızın ilk günlerine kadar uzanmaktadır. Burası, Uranüs'ün oğulları ile Satürn arasında çıktığı sanılan Uzay Savaşı'ndan sonra Elohim ya da Sikloplar için bir yeraltı sığınağı teşkil etmiş olabileceği gibi, muhtemelen, bir zamanlar gezegenimizi tehdit etmiş olan kozmik bir afetten kaçmak için de kullanılmış olabilir. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 58.8B+ Görüntüleme

Mu ve Atlantis'ten uzaklaşan göçmenlerin yeraltına kaçtıkları da söylenir. Dünyanın her yanındaki Mistik Kardeşlikler, yerin kilometrelerce altında bulunan psişik bir medeniyet ile Tibet'teki Üstadlar arasında bir bağlantı bulunduğunu ileri sürerler. "iç Dünya Kuramı"nın taraftarları, Uçan Daireler'in aslında, yeryüzündeki ülkeleri gözlemek üzere Kutuplar'daki deliklerden geçerek dünyamızın içinden çıktıklarını iddia ederler. Ezoterik öğretiler, Agarta'nın Hakimi'ni, Dünya'nın Kralı rütbesi ile anarlar. Yardımcıları durumundaki Rahip-Kral ile birlikte, insanlığın geleceğini planladığı söylenir. Sembolü, Hitler tarafından çarpıtılarak kullanılmış olan kancalı haç, Swastika'dır.

Konu ile bağlantılı olduğunu düşündüğüm diğer içerikler.
Amiral Byrd'ün Kutup Gezisi
Amiral Byrd´ün Günlüğü

1920'lerde, Gürcistanlı medyum R.C. Andersen, ihtiyar bir keşişle çıktığı gezi sırasında, Agarta ülkesi üzerine Budist inancını soruşturur. Bir Tibet Manastırı'nda hayvan derisi ile kaplı eski bir kitaba rastlar. Bu kitapta, yüksek bir dağın üzerinde uçan, yumurta biçiminde bir aracın, bir Agarta taşıtının resmini görür. Ayrıca, Tibet' in Spiritüel Lideri Dalai Lama'nın Dünya'nın Kralı ile temasta olduğu söylentisini işitir. Efsanelere göre, Agarta halkının iki dili vardır. Agartalılar muazzam güçlere sahiptir: Okyanusları kurutabilir, ağaçları hızla büyütebilir, ölüleri diriltebilirler. Söylendiğine göre, yüksek dağlarda fiziksel kanıtlar bırakmıştır : Karda acayip ayak izleri, Agarta dilinde tabletler ile yazılar ve içinde Agartalılar'ın gezdikleri taşıtların tekerlek izleri. 

Agarta ile yakından ilgili olan Şamballa'ya da Tibet'teki tüneller aracılığı ile ulaşılır. Burası, bir zamanlar, Gobi'deki büyük bir medeniyetin başkentiydi. Ayrıca, bazı tradisyonlar tarafından, Kadim Asya Denizi'ndeki "Beyaz Ada" (White Isand) olarak da teşhis edilir. Kadim Tibet Bilgilerine göre, Agarta'nın Kralları, "Sol El Yolu'nun izleyicileri" olan, kötülüğün destekleyicileri Şamballalı Efendiler'le mücadele etmektedirler. Bu kozmik çatışmanın, İnsan'ın spiritüel evrimini hızlandırmak üzere bir ilahi takdir olduğu söylenir.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
58.8B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
58.8B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
58.8B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
58.8B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
58.8B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
58.8B+ 0 0