Antik Mısır'da Ampul Kullanımı!

Irklar - Medeniyetler, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Arkeolog ve Tarih Bilimciler tarafından defalarca ortaya konulan kanıtlar sonucunda Antik Mısır'lıların sıradan değil, aksine gelişmiş engin bir toplum oldukları ortaya konulmuştur. Antik Mısır zamanında yaşamış olan ( bazı musevi kökenli ) bilim insanları yaşamaktaydı ve bunlar eski anıtlardan, kitabelerden ve sözlü iletilen ilimler sayesinde gelişmiş bir bilgi sistemine sahip olmaktaydılar.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 52.5B+ Görüntüleme

Mısır'ın Dendera Tapınak Kompleksi'ndeki Hathor Tapınağında bulunan bazı duvar hiyeroglifleri, bu medeniyetin gelişmiş teknoloji ve bilim yöntemlerine sahip olduklarını ( kimi evrim teorisyenlerince inkar edilmesine rağmen ) bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştı. Bu hiyerokliflerde o çağda yaşayan Mısır'lıların günümüz teknolojileri ile ancak sahip olabildiğimiz Ampül ve Ark Lambası tekniklerini kullanarak aydınlatma sistemine sahip oldukları görülmektedir..

Kimilerinin "Güldürmeyin beni" diyebileceği bu inanılmaz teoriyi destekleyen en büyük kanıt ise Arkeologların yaptığı onca çalışmaya rağmen Piramit ve diğer yaşam alanlarında Meşale ve benzeri ateşli aydınlatma sistemlerine ait bulguların veya en basit şekilde açıklayabileceğimiz duman isi'nin bulunmamasıdır..

Bu hiyerloglifler dikkatlice inncelendiğinde günümüzde kullanılan Yüksek Voltaj Yalıtımı'nın o günlerde de kullanıldığı şaşırtıcı bir şekilde görülmektedir. Ampül görünümündeki nesne, dikdörgen bir sütun ( bu sütun İzolatör olarak kullanıldığı tahmin edilen ve Ced Sütunu olarak adlandırılan bir sütundur ) tarafından desteklenmektedir. Hiyerogliflerdeki nesnenin günümüz Ampülleri ile olan benzerliği şaşırtıcı ve dikkat çekicidir.

Antik Mısır Hirerogliflerinde görülen bu sistemin gerçekten çalışıp çalışmadığını ve ışık yayıp yaymadığı test etmek için Avusturyalı elektrik mühendisi Walter Garn, kabartmada yer alan hiyeroglifi çok detaylı olarak incelemiş ve ampulü oluşturan yılanlı teli, duyu, ced sütunu olarak kullanılan izolatörün aynısını yapmıştır. Ortaya çıkan sistem ise şaşırtıcı şekilde ışık yayarak etrafı aydınlatığı gözlemlenmiştir.

İnsanlık tarihi, antik dönemlerde yaşayan eski medeniyetlerin ( evrimcilerin iddialarının aksine ) tahmin edilenden çok daha üstün bir teknoloji ve medeniyete sahip olduklarını gösteren yüzlerce delil ile doludur. Antik Mısırlıların elektrik ilmine sahip olmaları da bu delillerden en önemli bir tanesidir. 

1996 yılında Amerikan ABC Televizyonu’nda yayınlanan bir belgeselde de Mısırlıların bu ışık sistemi Bilim insanları tarafından kameralar önünde test edilmiş, ve yine başarılı bir şekilde ışık oluşmuştur. Bu Antik Mısır hiyerogliflerinde de belirtildiği gibi uygulanan yöntemle sistem çalışmış ve gerçekten de ışık elde edilmiştir. Aşağıdaki videoda Antik Mısır’da uygulanan yöntemlerle nasıl ışık elde edildiğini izleyebilirsiniz.
 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
52.5B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
52.5B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
52.5B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
52.5B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
52.5B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
52.5B+ 0 0