Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Beden dışı deneyim olarak adlandırılan astral seyahat, günümüzde pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu yüzden de astral seyahat nedir, nasıl yapılır, teknikleri nelerdir gibi soruların cevapları araştırılır. Şimdi Astral seyahat nedir bir göz atalım.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 25.5B+ Görüntüleme

Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yapılabilen beden dışı deneyim ile kıtalar arası yolculuk yapabilirsiniz. Fakat bilinçsiz şekilde yapılan astral seyahatler, dış uyarıcılar yüzünden kesintiye uğrarlar. Bu nedenle öncelikle astral seyahat nedir, nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra astral seyahat teknikleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bu soruların cevaplarını öğrendikten sonra deneme yanılma yöntemleri ile ruhunuzla bağınızı koparmadan yolculuğa çıkabilirsiniz.

Canlılar ile çevresinde yer alan nesnelerin, objelerin arasındaki etkilerin bilimsel olarak incelenmesine parapsikolojik adı verilir. Astral seyahatte parapsikolojinin ilgi alanları arasındadır. Bu konu üzerine birçok araştırma yapılmıştır. Deneme yanılma yöntemleri kullanılmıştır. Sonucunda astral seyahatin bu konu ile ilgilenen üst düzey kişiler tarafından yapılabildiği görülmüştür.

Spiritüalizm ile bağlantılı olan bu konu gerçekten çok özeldir. Uyku halinde veya gerçek hayatta yapılabilen astral seyahat ruhun bedenden ayrılarak, kişinin istediği gibi dolaşmasını sağlar. Astral seyahat yapabilmek için öncelikle bir takım konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü bu seyahati gerçekleştirebilmeniz için rüyalarınızı kontrol edebilmeniz gerekiyor.

Lucid dream, diğer bir ifadeyle rüyayı kontrol etme. Peki, rüyaları kontrol etmek mümkün mü, bunu yapanlar var mı? Elbette ki var. Ama bunun için öncelikle kendi üzerinizde bir takım deneyimler yapmalısınız. Rüyanızı kontrol edebilmek adına, günlü hayatta kendinize şuan rüyada mıyım sorusunu sormalısınız ve beyninizi uyarmak adına kolunuza cimcik atmalısınız. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Böylece beyninizi buna alıştırırsınız ve rüyadayken bilinçaltınız sayesinde düşlerinizi kontrol edebilir hale gelebilirsiniz. Bu konuda başarılı olmak için çok yorgun olmamaya ve uyumadan önce derin düşüncelere dalmamaya özen gösterin.

Rüya kontrolü nasıl yapılır sorusunun cevabını yukarıda anlattım. Bilinçaltınızı bu konuya alıştırdığınızda rüyadayken kendinizi sorgulayabileceksiniz. Beyniniz yarı uyanık olduğu için rüyalarınızı yönlendirmeye başlayacaksınız. Fakat elbette ki tamamen sizin kontrolünüz altında olmayacak. Bilnçaltınıza göre seçimlerinizi kendiniz yapacaksınız. Bu nedenle temiz bir bilinçaltına sahip olmanızda yarar vardır. Bu evreyi atlattıktan sonra astral seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunların hepsinin bir anda olmasını beklememelisiniz. Bazıları hemen ilk deneyimlerinde amaçlarına ulaşırken bazıları ise birkaç tecrübeden sonra başarılı olabilmektedir.

Elbette ki bu konuya inananlar olduğu gibi inanmayanlar da vardır. Beden dışı deneyimi hakkında birçok kişi araştırma yapsa da bu konunun öncüsü Robert Monroe aittir. Monreo, varoluşa, yaşama, insan ve fiziki evren yapısına yeni boyutlar getirmiş bir kişidir. Ölüm ve ötesi ile ilgili yaşam ile alakalı konuları araştırmak için Monroe Enstitüsü’nü kurmuştur. 1995 yılında hayata gözlerini yumsa dahi bu konu halen daha ABD’deki Monroe Enstitüsü tarafından araştırılmaya devam edilmektedir.

Özetlemek gerekirse; astral seyahat nedir sorusunun cevabı, kişinin bilinci açık iken ruhun bedenden ayrılarak gezinme halidir. Bu gezintiyi kendiniz yönlendirebiliyorsunuz. İlk etapta bunu odanızda denemeniz yararınıza olacaktır. Tam anlamıyla astral seyahat nasıl yapılır öğrendiğinizde evin içinde veya istediğiniz herhangi bir yere gidebilirsiniz.

Yukarıda söylediklerim tuhaf gelebilir. Fakat Astral seyahat yapanların anlattıkları ile bu konu doğrulamaktadır. Saniyeler içinde yurt dışına çıkarmayı başardıklarını anlatmışlardır. Tabii ki bunun için benden dışı deneyim hakkında belli bir seviyeye gelmiş olmanız gerekiyor.

Astral seyahatla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.. İyi seyirler

Kaynaklar: paratic.com, İlhanla Bilgi Yağmuru

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
25.5B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
25.5B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
25.5B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
25.5B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
25.5B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
25.5B+ 0 0