Bermuda Şeytan Üçgeni'nde Esrarengiz Bir Ada Doğdu!

Esrarengiz, Kategorisin'de desperado Tarafından 6 Ay Önce Yayınlandı

Kuzey Carolina’daki Cape Point burnunda, diğer adıyla Bermuda olarak bilinen Şeytan üçgeninin sularıyla çevrili bölümde, hilal biçiminde bir ada açığa çıktı.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 7.9B+ Görüntüleme

Bermuda Üçgeni, Kuzey Atlantik Okyanusu’nda, 500.000 kilometre genişliğinde devasa bir alanda yer alıyor. Aynı zamanda ‘Şeytan Üçgeni’ olarak da adlandırılan ada, Bermuda, Florida ve Porto Riko’daki noktalarla tanımlanıyor. Amerikan Donanması, bu üçgenin varlığını kabul etmemekle birlikte, US Board on Geographic Names de bu isme veri tabanında yer vermiyor.

İlginçtir ki meşhur inancın aksine Bermuda Üçgeni, modern bir efsane değil. Bermuda Üçgeni’nin sırlarına şahitlik eden ilk insanlardan biri Christopher Columbus’tu. Kayıtlara göre Columbus, günümüzde Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgeye deniz seyahati gerçekleştirdiğinde pusulada bozulmalar olmuş ve hatta okyanusa bir ateş topunun düştüğünü görmüş. O ve tayfası Bermuda Üçgeni’ni sağ salim geçerlerken garip ışıklara ve gizemli bir havaya şahitlik etmişler. Günümüze daha yakın zamanlarda astronotlar, Rus kozmonotlar ve dünya çapında bazı pilotlar, bölge üzerinde uçuş yaparlarken ışık parıltıları gördüklerini ve birçoklarının elektronik uçuş cihazlarının bozulduğunu bildirmişler.

Virginya’lı bir pilota göre yerel ahalinin atıkları nedeniyle sahilde biriken çer çöp, nihayetinde Shelly Island’ın oluşumuna neden olmuş. Yeni ortaya çıkan ada ortalama 1.600 km uzunluğunda ve 120 metre genişliğinde.

Cape Hatteras National Seashore’un müfettişi Dave Hallac, insanları bölgeden uzak durmaları konusunda uyardı. İnsanların yeni adanın çevresinde durmaktan ya da oraya doğru yüzmekten uzak durmaları gerektiğini, zira bölgede çok güçlü akımların olduğunu söyledi.

Üstelik North Carolina Beach Buggy Association’ın başkanı Bill Smith, The Sun’a verdiği röportajda tehlikenin daha büyük olabileceğini belirtti. “1.5 metre uzunluğunda köpek balıkları ve kamyon kasası büyüklüğünde vatozlar geziniyor bölgede. Köpekbalıklarının ısırabileceğinden endişe ediyor olmakla birlikte, daha çok boğulma olaylarından endişe duyuyoruz” dedi.

Her ne kadar Bermuda Üçgeni'ne yolumuzun düşmesi ihtimali oldukça düşük olsa da, olur da gidecek olursanız bu tavsiyelere kulak vermeniz yerinde olacaktır. Zira millet olarak köpek balıklarına pek aşina olmadığımız gibi, vatozlar konusunda da pek tecrübeli olduğumuz söylenemez. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
6 Ay Önce
7.9B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
6 Ay Önce
7.9B+ 0 0

Mars'ta Görünen Yuvarlak Cisim..

Marsta yeşil bir top güllesi bulursak, kızıl gezegen hakkında tüm..
6 Ay Önce
7.9B+ 0 0

Amatör Roket Için Izin Alamadı..

ev yapımı buharlı roketiyle 550 metre yüksekliğe çıkmayı düşünen ..
6 Ay Önce
7.9B+ 0 0

Zaman Yolcuğunu Çoktan Bulundu..

Paranormal Elite isimli bir kanal, zaman yolcusu olduğunu iddia e..
6 Ay Önce
7.9B+ 0 0

Abd'de 'düz Dünya' Konferansı ..

Uluslararası Düz Dünya Konferansı adı verilen toplantıda Dünyanın..
6 Ay Önce
7.9B+ 0 0