Bir Simülasyonda Mı Yaşıyoruz

Esrarengiz, Kategorisin'de desperado Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Dünya veya Evren aslında bir simülasyon mu ? Bir çok kişide olduğu gibi bu soru benim içinde fazlasıyla uçuk yani inanmak için deli olmak gerektiğine inanıyorum, ama ya doğruysa ? ya gerçekten bir simülsyonda yaşıyorsak bunu nasıl anlayabiliriz ?

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 20B+ Görüntüleme

Yıllar önce Gerçek nedir sorusu ile araştırmaya başladığım ilginç, pananormal korkunç ve esrerangiz konulardan biri de Bir simülasyonda mı yaşıyoruz ? evet sorumuz bu ama cevabını bulmak için gerçekten çok fazla araştırma yapmak gerekiyor. Ya duman attırıp beyni yakacaz yada gerçeği öğrenip nasıl olduğunu anlamaya çalışacaz.

Geçenlerde Youtube da Ersan Juan'a ait bir video da bu konuya değindiğini gördüm, Yıllar önceki araştırmamda Matrix filmindeki gerçek nedir sorusunu düşündüm. 

Gerçek Nedir ? Matrix filminde büyük morpheus bu soruya şöyle cevap vermişti.

Görüp, dokunabildiğimiz. Tadıp koklayabildiklerimizden bahsediyorsan bunlar beynimiz tarafından yorumlanan elektrik sinyalledir. 

Ben bu cevabı göre kendime şu soruyu sordum eğer 5 duyu organımız olmasaydı gerçeği nasıl tanımlardık. yani göremediğimiz tadını alamadığımız dokunamadığımız ve koklayamadığımız bir şeyin var olduğunu nasıl kanıtlardık ? bence imkansız. Gördüğümüz her şey bize beynimiz tarafından yorumlanan objeler. 

Kuantum Bilgisayarları ve Muazzam bir Güç

Mevcut teknolojik aşamada, bilgisayarlarla bilinçli zihinleri oluşturmak için yeterince güçlü bir donanıma ve yazılıma sahip değiliz. Fakat ikna edici argümanlar, teknolojik ilerlemenin hız kesmeden devam ettiği takdirde bu eksikliklerin zamanla üstesinden gelineceğini ortaya koymaktadır. Bazı yazarlar bu aşamaya sadece birkaç on yıl sonra gelinebileceğini, iddia etmektedir. Ancak mevcut hedefler, zaman ölçeği hakkında herhangi bir varsayım gerektirmemektedir. 

Şunu demek istiyorum, Kuantum bilgisayarlarında ötesine geçen insan, bizi bu simülasyonda oluşturdu (Dünya) ve bizde bu simülasyon içerisinde ulaşabileceğimiz teknolojik ilerlemeleri keşfediyoruz. Bu konuyu en iyi anlatan film The Thirteenth Floor.

Filmi izlemeyen ziyaretçi ve üyelerimiz için zevki kaçmasın diye anlatmıyorum. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
20B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
20B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
20B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
20B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
20B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
20B+ 0 0