Chupacabra Efsanesi

Esrarengiz Olaylar, Kategorisin'de Creative Tarafından 2 Yıl Önce Yayınlandı

Chupacabra 1995 yılında Porto Riko’da görüldüğü belirtilen keçi, tavşan, köpek, tavuk ve benzeri hayvanların kanını emerek avlandığına inanılan bir yaratıktır. Amerika kıtasında yaygın olarak görüldüğü söylenen ve hayvanlara musallat olduğu anlatılan gizemli yaratık Chupacabra’nın ismi İspanyolca’da “keçi kanı emicisi” anlamına gelmektedir. Cabra; keçi, Chupa; emen anlamına geliyor. Bunun nedeni hayvanın genelde keçileri öldürmesi ve kanlarını emmesi.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 17.1B+ Görüntüleme

Chupacabra, Amerika’daki iddialara göre tüysüz bir köpeğe benzeyen bir yaratık, Porto Riko’daki söylentilere göre ise iki ayakları üzerinde durabildiği söylenen korkunç görünümlü bir canlıdır. Hayvanların kanları küçük diş izlerinin bulunduğu bölgeden emiliyor ve bu olaylara bir gecede 150 kez rastlanabiliyordu. Bazı görgü tanıkları Çupakabra’nın sürüngenlere benzediğini belirtirken kimisi de son Oklahoma olayındaki gibi sürüngen derisine benzer bir deri yapısına sahip vampir dişli köpekler olarak tanımlıyor. Kırmızı parlayan ateşli gözleri olduğu söylenen bu yaratıkların 6 metre yüksekliğe kadar zıplayabildiği de iddia ediliyor. Chupacabra’nın saldırısına uğrayan bir kadın, onu koyu kırmızı gözlü, sivri dişli kanguru benzeri bir yaratık olduğunu söylemiştir. Luis Guadalupe adlı bir görgü tanığı, yaratık için “çirkin bir şeytan gibiydi, havada uçuyordu, bir yılanınkini anımsatır uzun bir dili vardı demiştir. Chupacabra’nın görülmesiyle birlikte çevreye yoğun kükürt kokusu yaydığı ve çıkardığı koku sayesinde avının hareketsiz kalmasını sağladığı da iddia edilmektedir.

2006 yılında Chupacabra ilk kez kıta ötesinde, Rusya’da da görüldü. Rusya’nın orta coğrafyasında çiftlik hayvanları öldürülürken kanlarının emildiği ortaya çıktı. Birçok ülkede halk arasında efsaneleşen ‘vampir’, Ukrayna’nın batısındaki Rukshin adlı bir köyde de aylardır herkesin korkulu rüyası oldu.  Köylülerin çiftliklerine girip bütün tavuklarının ve tavşanlarının kanını içerek öldüren ve chupacabra olduğunu düşünülen yaratık, Ivan adlı bir çiftçi tarafından yakalandı. Ivan çupakabrayı yakalama anını, “Chupacabra uzun süredir köyümüzdeki herkese korku salıyordu, tavuklarımızı ve tavşanlarımızı yiyordu. Tam avlandığı sırada onu yakaladım ve yaba ile öldürdüm” şeklinde anlattı. Chupacabra’nın ölüsünü bulan veterinerler, hayvanın cinsini tanımlamakta zorlandı. Bu durum, hayvanın ‘şeytani bir yaratık olduğu, o nedenle de kimsenin onu tanımlayamadığı’ şeklinde söylentilerin çıkmasına neden oldu. Veteriner Valeriy Dopiryak, chupacabra cinsi hayvan için, “aslında chupacabra özellikleri bakımından Afrika kökenli tilkiye benzetilebilir; fakat dişleri, boynu, kulakları ve pençeleri bu tilkiye göre çok uzun. O nedenle tam olarak ne olduğunu söylemek çok zor” şeklinde konuştu.

Kaynak:gizemligerçekler.com, belgesel günlüğü

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
2 Yıl Önce
17.1B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
2 Yıl Önce
17.1B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
2 Yıl Önce
17.1B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
2 Yıl Önce
17.1B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
2 Yıl Önce
17.1B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
2 Yıl Önce
17.1B+ 0 0