Dinozorlar Yaşıyor Mu

Esrarengiz, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Dinozorlar, yaklaşık 65 milyon önce neslinin tükendiği varsayılan ve Dünya üzerinde yaklaşık 150 milyon yıl hüküm sürmüş canlılardır. Bugün Dünya üzerinde pek çok dinozor fosili bulunmakta ve bu devasa canlılar üzerine araştırmalar yapılmaktadır.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 105.7B+ Görüntüleme

Dinozorlar bugün hala yaşamaktadır. Ama biz onların isimlerini timsah olarak bilmekteyiz. Evet timsahlar bugün dinozorların devamı konumunda canlılardır. Yaygın inanışa göre ise bilim çevreleri bazı kuş türlerinin Dinozorlardan evrimleştiğini düşünmektedir.

Dinozorlar güçlü vücut yapıları, devasa boyutlara, sert yumurta kabukları sayesinde milyonlarca yıl Dünya üzerinde hüküm sürmüşler ve hala açıklanamayan nedenler yüzünden nesilleri tükenmiştir. 


Dinazorları Gök Taşımı Yok Etti ?


Dinozorların yeryüzünden neden yok olduğu ile ilgili en geçerli teori, Nobel ödüllü fizikçi Luis Alvarez'in ortaya attığı göktaşı teorisidir.

Bu teoriye göre yaklaşık 65 milyon yıl önce 10 kilometre çapında bir göktaşı, bugün Meksika körfezinin bulunduğu bir alana çarparak, dünyanın iklimini değiştirmiş ve buzul çağına girmiştir. Açığa çıkan Asit yağmurları ve buzul çağına dinozorlar uyum sağlayamamış ve bu sebepten nesilleri tükenmiştir.

Dinazorlar Hala Hayatta!


Bu merak uyandıran sorunun kaynaklarına gidersek çoğu kişi gülünç bir teori olarak düşünmesine rağmen birkaç bölgede yapılan araştırma ve arkeolojik bulgu, kafaları kurcalamaktadır.

Peru'da bulunan esrarengiz ICA taşlarında, dinozorların üzerine binen insanlar ve dinozor avlayan insanlar resmedilmiştir. Açık kalp ameliyatı sezeryan işlemi gibi o dönemde yapılması imkansız görünen bazı şeylerin resmedildiği​ bu esrarengiz taşların ortaya çıkması, dinozorlar ve insanlar arasında bir bağ olduğunun delili olarak sunulmaktadır. 

Tapınakta Dinozor Olduğu İddia Edilen Çizim Kafaları Karıştırmaktadır

Kamboçya, Angkor Wat yakınlarında bulunan ve 1100 yıllarında Kral Jayavarman tarafından yaptırılan tapınak, oldukça ilgi uyandırıcı bir turistik yer olmuştur. özellikle başrolünü Angelina Jolie'nin oynadığı Tomb Raider serisinin bir bölümünün bu tapınakta çekilmesi,  bölgeyi daha da turistik bir yer haline getirmiştir.

Peki bu tapınağın dinozorlar ile ne alakası var derseniz Angkor Wat tapınağında bir duvarda bulunan küçük bir oyma kafaları karıştırmaktadır. Duvarda bir dinazor büyük olasılık istek Stegosaurus resmedilmiştir. Bu da o dönemde yaşaması imkansız olan dinazorun o yıllarda yaşayan Kamboçyalılar tarafından nasıl resmedildiği şüphe uyandırmaktadır.

Bazı araştırmacılara göre dinazorların neslinin tükenmesine neden olan buzul çağı yaşandığında, Güney Asya'daki tropik yağmur ormanları sayesinde bu bölgede az da olsa dinazorun hayatta kaldığı ve Kamboçyalıların da bunu resmettiğidir. Diğer bir teori ise Kamboçyalıların eski bir dinazor fosili bulduğu ve bu fosili duvara resmettiğidir.. Buna açıklayıcı yorum olarak Angkor Wat tapınağındaki oymanın aslında dinazor resmi değil palmiye ağacının altında bulunan bir inek yada gergedanın resmedilmiş olduğu Genel bir görüş bulunmaktadır.

Ancak fotoğrafa bakınca aynı Stegosaurus gibi sırtından aşağı doğru bir Kanatçık olması dinazorun resmedildiğini ortaya koymaktadır.

Afrika'daki Gizemli Ormanlar

Bazı araştırmacılara göre Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında dinazorlar hala yaşamaktadır. Hatta yerlilerin Mokele Mbembe ismini verdiği bir yaratık devasa ve gizemli bir hayvan olarak betimlenmektedir. Bazı araştırmacılara göre bu hayvan bir Trex'tir ve Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında daha pekçok dinozor yaşamaktadır.

Pterosaur'un İzinde

Amerika iç savaşında Uçan dinozor olan Pterosaur'un yakalanıp, askerler tarafından poz verildiği görülmektedir. Pterosaur'un aslında Bir Dinozor olmadığı Ancak dinozorlar ile aynı dönemde yaşadığından genel kanı uçan dinozor olduğu yönündedir ancak dinozorlardan farklı bir  süreci ve yapısı bulunmaktadır. 

Aslında dinozorlar hala yaşıyor mu sorusuna en popüler cevap Pterosaur'un üzerinden olmaktadır. Araştırmacı yazar Jonathan Whitcomb'un çok satan Pterosaur kitabında söylediği gibi dünya üzerinde pek çok Pterosaur görülme Vakası yaşanmıştır. Yazarın özellikle Papua Yeni Gine de yaptığı araştırmalar popüler olmuştur. Amerika'da da yakın tarihlerde özellikle 2013 yılında pek çok eyalette canlı Pterosaur uçtuğu ve görüldüğü şeklinde raporlar kitabında geçmektedir.

Yukarıdaki fotoğrafın fake olduğu ve Photoshop yardımıyla yapıldığı iddia edilse de özellikle Pterosaur'un yaşadığı ile ilgili Papua Yeni Gine ve Afrika'da yerlilerin bu uçan sürüngeni gördüğü söylenmektedir.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
105.7B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
105.7B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
105.7B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
105.7B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
105.7B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
105.7B+ 0 0