Doğu Tapınakçıları Locası

Tarikatlar - Örgütler, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Orjinal ismi Ordo Templi Orientis – OTO olan tarikat Avusturyalı Carl Kellner isimli bir mason tarafından kurulmuştur. Kökenleri 19. yüzyıl Almanya'sına dayanan bu mistik topluluk yirminci yüzyılın başlarında faaliyetlerine başlamıştır.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 35.7B+ Görüntüleme

Ordo Templi Orientis tarikatı Aleister Crowley'le ilişkilendirilmesine rağmen asıl kurucusu Alman Kimyager Carl Kellner'dir. Ünlü Kimyager Masonluk, teosofi, Rozikrusyenizm, Hermetism, gizemcilik, spititüalizm ve her türlü diğer izm'lere meraklı birisiydi. Kellner'in asıl amacı, bütün bu farklı felsefeleri aynı çatı altında toplamak için bir kolej ya da enstitü kurmaktı. Ona göre hepsi de bir şekilde birbirleriyle bağlantılıydı.

''Alman Kimyager Carl Kellner''

O dönemde Kellner kendisi gibi ezoterik gruplardan çok etkilenen Theodore Reuss adlı bir Bavyeralıyla tanışmıştı. 1904 yılında Reuss ve Kellner, Memfis-Mizraim masonik dereceleriyle birlikte dünya masonlarının onaylamadığı başka dereceleri birleştirerek, Kellner'in "Academia Masonica" adını verdiği oluşumu kurdular. Ve OTO da bunların merkezinde yer alacaktı.Kellner öldüğünde Reuss onun yerine geçmiş ve bazı değişiklikler yapmıştı. Kadın hakları savunucusu olduğu için OTO' yu kadınlara açtı ve Fransız Gostik Kilisesi'ni ( Église Catholique Gnostique ) örgütün resmi dini haline getirdi.

1910’lu yıllarda Aleister Crowley locaya üye olmuştur. Crowley’nin üyeliği ile bütün gözler tarikatın üzerine çevirlmiştir. Dünyanın farklı yerlerinden OTO teşkilatları kuran Reuss, 1920'de kalp krizi sonucu ölünce, Crowley hemen ondan boşalan yeri doldurdu ve kendisini "Oryantal Tapınak Şövalyelerinin Büyük Ağabeyi" ilan etti.

" Aleister Crowley "

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra neredeyse yok olan OTO'nun geriye kalan tek locası artık California'daydı. Crowley, ölümünden kısa süre önce tarikatın dizginlerini Karl Germer adlı bir Alman'a teslim etmişti. Germer, 1962'de ölümüne dek tarikatı kağıt üzerinde hayatta tuttu. Bu dönemde OTO'ya üye olanlardan biri de L. Ron Hubbart'tı. Hubbart, daha sonra sözde din Scientology' yi yaratacaktı.

1969'da Grady McMurty, OTO'yu neredeyse tek başına ayağa kaldırdı. 1943'te Crowley'den dereceler alan McMurty, elinde acil durumda kullanıp tarikatın başına geçmesini sağlayacak mektuplar olduğunu iddia etmekteydi. Hemen bir sürü dava açıldı çünkü en az 3 kişi daha OTO üzerinde sahiplik iddiasında bulundu. Nihayetinde mahkemeler ve davalar sonuçlandı ve McMurty'nin OTO'su çoğunluk tarafından Crowley'in tarikatının mirasçısı olarak kabul edildi.

Üyelerinin çoğu İngiliz olan "Tpyhonian Ordo Templ, Orientis", günümüzde varlığını sürdürmektedir. İlgi alanları ise daha ziyade "uzaylılar" ve "demonoloji" (ifritbilim). Tarikatın şu anki başkanı ya da "halifesi", William Breeze, daha çok ezoterik ismi olan "Hynebaeus" ile tanınıyor..

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
35.7B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
35.7B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
35.7B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
35.7B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
35.7B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
35.7B+ 0 0