Dünya'nin Etrafını Gemi Ile Dolaşmak Düz Dünya'da Nasıl Mümkün Olabilir ?

Düz Dünya, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Merhaba Düz Dünya araştırmacıları, bugün yine sizler için 21 soruda Düz Dünya kanıtları adlı videodan derlediğim bir konuyu ele almak istiyorum. Aslında konu hakkında fazla bi açıklama yapılmamış olmasına rağmen ben farklı kaynaklardan da topladığım bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 53.4B+ Görüntüleme

Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit Doğu-Batı yönünde seyahat edebilir ve sonunda tam olarak başladığınız yere dönebilirsiniz.

Dünya'nın yüzü bir saate benzer. Aslında saatler de Dünyamızın gerçek görünümüne göre dizayn edilmiştir. Eğer pusulayı doğu boyunca yeterince takip ederseniz, tam bir çember çizmiş olursunuz. Batı yönünde yeterince yol alırsanız da aynı şeyi yaparsınız. Daha öncede söylediğimiz gibi, Düz Dünya haritası küre modelinden çok daha önce vardı ve kolaylıkla küreye dönüştürülebiliyor.

Yani, küre üzerinde yaptığınıza inandığınız her şey aslında Düz Dünya üzerinde de yer alıyor.

Dünyanın Yuvarlak (Küre) Olduğu Söyleniyor Ama Kime İnanmamız lazım ?

Benim kendi fikrime göre dünya üzerindeki hiç bir devletin, yaşanan olayların, gizemlerin ve panarolmal olayların  halka her şeyi açık bir şekilde dile getirdiğine inanmıyorum. Bu konu üzerinde çok durmama rağmen araştırmalarım maalesef yetersiz kalıyor. çünkü bazı bilgilere belgelere erişim sağlayamıyoruz şimdi Bizlere hep anlatılan ama doğruluğunu hiç sorgulamadığımız dünya yuvarlaktır iddalarının nereden çıktığına bakalaım

İnsanoğlunun asırlar boyunca ilgilendiği konulardan biri olan dünyanın şekli, 1480 yılında Ferdinand Magellan’ın dünyanın çevresini gemisi ile dolaşıp aynı yere gelmesi ile yuvarlak olarak kabul edilmişti. Dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlayan ilk uygarlığın Babiller olduğu iddia edilir. Ancak bu iddiayı destekleyecek sağlam deliller yoktur. Antik Yunan döneminde Pisagor, dünyanın yuvarlak olduğunu ilk iddia eden matematikçi ve filozof olmuştur. Hatta yaptığı matematiksel hesaplamalarda güneş ve ay ışığının düşüş açılarına göre dünyanın çevresini hesaplamayı denemiştir.

Orta Çağ'ın sonlarına kadar Dünya'nın yuvarlak olup olmadığı tartışılmamıştır. Ancak İtalyan bilim adamı Galileo tarafından Dünya'nın yuvarlak olduğu iddia edilmiş, bunun karşılığında Galileo Engizisyon mahkemesi tarafından yargılanarak idam edilmiştir. Coğrafi keşifler sırasında İspanyol denizci Macellan Dünya'nın etrafını dolaşarak tekrar İspanya'ya dönmüştür. Böylece dünyanın yuvarlak olduğu kesin olarak ispatlanmıştır.

Dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlayan ilk bilim adamının Pisagor olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu konuda araştırmalar yapmış, yazılar ve hesaplamalar yaparak dünyanın yuvarlak olduğunu kesin olarak ispatlanmıştır. Ancak görüşlerine o zamanlar fazla değer verilmediği için çalışmaları uzun yıllar raflarda kalmıştır. Macellan'ın bunu kesin bir şekilde kanıtlamasıyla birlikte dünyanın yuvarlak olduğu kabul edilmiştir.

Gördüğünüz gibi Dünyanın yuvarlak olduğunu bizi söyleyenlerin anlatığı hep aynı şey. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
53.4B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
53.4B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
53.4B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
53.4B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
53.4B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
53.4B+ 0 0