Düz Dünyada Kenar Nerede ?

Düz Dünya, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Merhaba Değerli site ziyaretçileri ve üyelerimiz. Bugün sizler için 21 soruda düz dünya adlı videodan derlediğim ve her sorunun cevabını detaylı olarak incelediğim bir yazı paylaşmak istiyorum. 

Bazı soruların cevapları çok uzun olduğu için farklı konular açarak gerekli bağlantıları konuya ekledim. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 152.4B+ Görüntüleme

Düz Dünya'da Kenar Nerede

Bir kenarı olduğunu kim söyleyebilir, ve neden bir kenarı olduğu varsayılıyor ? Çünkü düz dünya fikri ile tanıştırıldığımız zaman, bize hep bu şekilde tasvir edildiği için olabilir mi ?

Şu anda en çok kabul gören modelde antarktika bir kıta değil. Okyanusları içinde tutan buzdan oluşmuş 360 derecelik bir kara parçası 1982 yılına ait gleason haritasına baktığımızda üzerinde şöyle bir bildiri vardır:

Bilimsel ve pratik olarak doğru. 

Burada antartika buz çemberini görüyoruz. Gleason haritası basitçe zamanda geriye doğru gittikçe M.Ö 1.000 yılına kadar uzanan "Azimuthal Equidistant" haritasının bir yansıması gibidir. Azimuthal Equidistant haritası aynı zamanda Birleşik Devletler Jeoloji Araştırma Birimi USGS'nin resmi haritasıdır. ve ayrıca Birleşmiş Milletler resmi logosudur. 

Birleşmiş Milletler resmi logosu

Dünya'da bilinen en eski dünya küre 1492 yılına aittir. Bu tarihe ve dünya harıtasına ayrı bir not eklemek istiyorum. Çünkü birçok kişi Azimuthal Equdistant haritasının, kürenin düzleştirilmiş versiyonu olduğunu tartışıyor. Oysaki aslında küre gerçek düz dünya haritası'nın yuvarlatılmış halidir. Eğer düz dünya haritası daha önce geldiyse, ve bir sorun çıkarmadan küreye dönüştürülebiliyorsa, o halde bu durum size küre aldatmacasının nasıl başarıya ulaştığı hakkında bir fikir verebilir. 

Bir kenar olup olmadığına geri dönersek; Antarktika buz duvarlarının arkasında bir kenar olduğu ile ilgili hiç bir kanıt yok. Ama bir çokları belki de üzerinde yaşadığımız gezegenin son derece büyük yada; muhtelemen sonsuz olduğunu ileri sürmekteler. Bu iki senaryoda da daha fazla kara parçalarının insanlardan gizlendiğini varsaymak mantıklı olur.

1954 Yılında keşif konusunda uzmanlışmış Amerikan Donanma Subayı Amiral Richard Byrd, Bir röportajda şöyle demişti: 

Ama gariptir ki, bu gün dünyada insan gözünün görmediği Amerika kadar büyük bölgeler var. ve bu kutbun öte tarafında güney kutbunun ötesinde bulunuyor. Hala henüz keşfedilmemiş bu kadar büyük yerler olmasının oldukça şaşırtıcı olduğunu düşünüyorum

Antarktika'yı geçince daha fazla kara parçası olduğunu iddia ediyor. Eğer bu yerleşim arazisi küre üzerinde olsaydı, Hint Okyanusunda olması gerekirdi. 

Yeni leşfedilmiş 1907 yılında yayınlanan bir gazetede bulunan bir eski budist haritası daha fazla kara parçasını barındıran engin düzlem fikrini destekliyor gibi duruyor. 

Amiral Richard Byrd Açıklaması

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
152.4B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
152.4B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
152.4B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
152.4B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
152.4B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
152.4B+ 0 0