Edgar Cayce Ve Kehanetleri

Kahinler - Kehanetler, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Dünyanın Nostradamus’tan sonraki en büyük kahini olarak bilinen,1877'de Kentucky'de doğan, 1945'de Virginia Beach'de hayata gözlerini yuman Edgar Cayce hipnoz ile uyutularak trans halindeyken yaptığı ve kayda alınan "okumalar"la tanınmıştır. Transta iken yaptığı teşhislerde, kimi değişik vakaların tedavisi için gerekli ilaçların nerede bulunabileceğini tarif etmişti.. Ayrıca astroloji, reankarnasyon ve Atlantis ile ilgili kehanetlerde bulunmuştur.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 69.2B+ Görüntüleme

Bugüne kadar bilinen kahinler ya uykularında ya da derin trans halinde kehanetlerde bulunmuşlardır. Edgar Cayce ise yapmış olduğu kehanetlerde her zaman uyku halinde verdiği için uyuyan kahin adını almıştır. Baba Vanga ve Nosturadamus gibi bir çok kahin gibi Edgar’da gelecek hakkında kahinlerde bulunmaktaydı. Egar’ın başka kahinlerden farklı bir özelliği ise geçmişten bilgi alabilmesiydi. Uyku halinde iken yaptığı kehanetleri hatırlayamıyordu bu yüzden yanındaki yardımcıları bunları not almaktaydı.

Trans halinde gördüklerini tüm insanlığın duyabilmesi için elinden geleni yapmış insanlara faydalı olmaya çalışmıştır. Hasta insanlara hangi ilaçların yardımcı olabileceği, nerde bulunabileceği hakkında bilgiler vermiştir.

Cayce’nin yetenekleri henüz küçük yaşta başına gelen bir olay ile ortaya çıkmıştır. Bir gün eve geldiğinde ne olduğu anlaşılamayan bir nedenden dolayı komaya girer, yaşadığı bölgedeki doktorlar ne yaptıysa onu komadan çıkaramazlar ve neden bu duruma geldiğini anlayamazlar, ancak komada olan ve bir anda konuşmaya başlayan Cayce, enseme bir bezbol topu çarptı özel bir yakı yapın ve enseme kuvvetlice bastırın, acele edin yoksa beyin zarının zarar görme ihtimali var demiştir. Ensesine bastırılacak yakıda kullanılacak bitkileri de söylemiştir. Akşama doğru Cayce’nin ateşi düşer, komadan çıkar ve ayağı kalkar, ancak koma halindeyken ne söylediğini ve adını bile bilmemektedir, bu şekilde yetenekleri ortaya çıkmıştır. Daha sonradan ailesine ben ölen akrabalarımla iletişime geçiyorum ve görüşüyorum demiştir..

Yine bir gün yanına çocukluk arkadaşı gelir ve ayağını sürerek yürümektedir. Arkadaşına yardım etmek ister ve transa geçer, trans halinde söylediklerini uygulayan çocukluk arkadaşı kısa zaman sonra yavaş yavaş yürümeye başlamıştır. Bir çok kişi hastalığına yardımcı olmak için sıraya girer. Hasta olan kişinin yüzünü görmemiştir ve para almamıştır, sadece trans yaptığı sırada yanında doktor olmasını ister. Zaman içerisinde bir çok hasta olan kişiye yardım eder ve bu yeteneğini iyice yayılır..

Bir magnezyum patlamasındandan dolayı Cayce’nin 8 yaşındaki oğlu bir gözünün görme yetisini kaybeder ve doktorlar seferber olurlar. Hatta gözün artık görmesinin mümkün olmadığını söylerler. Diğer gözünde etkilenmemesi için patlamada görme yetisini kaybeden gözün alınmasını söylerler, bu duruma kesinlikle karşı çıkan Cayce hemen trans haline geçerek bir tedavi yöntemi bulmak ister ve bulur da.. Trans sırasında 15 gün süre ile tanik asit ile göze pansuman yapılmasından bahseder. Tüm doktorlar bunu karşı gelse de Cayce bu tedavi yöntemini uygular ve iki hafta sonra 8 yaşındaki oğlunun gözü tekrar görmeye başlamıştır.

Başlıca Teori ve Kehanetleri ise şunlardır:

- Mısır Piramitleri:

Mısır Piramitlerinin M.Ö 3500 yıllarında değil de çok daha eski zaman olan M.Ö 10500 yıllarda Atlantisliler tarafından yapılığını söylemiştir. Atlantis’e göçmenlerin yanlarında getirdiği kayıtları Mısır’dan ayrı olarak başka yere taşımak istediklerini ancak son bir karar gereği kayıtların piramitlerde olduğundan bahsetmiştir. Yapmış olduğu transların neredeyse yüzde 80’i Atlantis hakkındadır ve Atlantis henüz suların üzerine çıkmadığını söylemiştir. Nerede olduğu hakkında söyledikleri teyit edilmiş ve nerede olduğu tespit edilmiştir.

- Ekonomik kriz olacağını bilmesi:

Cayce, 1920 yılında yaptığı bir görüşmede büyük bir ekonomik krizin oluşacağını ve bu ekonomik krizin 1933 yılında sona ereceği söylemiştir ve bu ekonomik kriz ( 1929 Dünya ekonomik buhranı ) gerçektende 1933 yılında son bulmuştur.

- 2. Dünya savaşı:

Birinci dünya savaşı bittiğinde Cayce şöyle diyordu, eğer Versay Konferansı başarılı olursa, dünya bin yıl sürecek barış dolu günler yaşayacaktır. Ama başarısız olursa insanlık 1940 yılında ikinci ve daha şiddetli bir savaşa sürüklenecektir.

- Çevresindeki insanların neler yaşayacağını görmesi

Kehanetlerinin neredeyse hepsini trans halinde yapan Cayce’nin bir özelliği de bazen çevresindeki insanların yaşayacaklarını flash back halinde görebilmesiydi. Hatta bir gün konferans sırasında orada izleyici olarak bulunan bütün gençlerin savaşa gideceğini ve 3 tanesinin geri dönmeyeceğinden dolayı konferansa devam edememiş ve oradan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Edgar Cayce’nin ölümü

Cayce uyumadan önce hiçbir şey içmiyor, transa geçtiğinde söylediklerini hatırlamıyordu. Hayatının son yıllarını günde 8 trans yaparak geçiren Cayce bu translar çok yoruyor ve bitkin düşürüyordu. 2 Ocak 1945 yılında çok yorgun olduğu bir anda, 3 Ocak 1945 yılında akşam üzeri saat 5’te tüm dertlerinin biteceğini ve kurtarılacağından bahsetmiştir ve tam dediği zamanda hayata gözlerini yummuştur. Ardında ise 14 bin adet ayrıntılı kayıt bırakmıştır..

Kaynaklar: İlhan Yilmam, Sanalulke.org

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
69.2B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
69.2B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
69.2B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
69.2B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
69.2B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
69.2B+ 0 0