Esrarengiz Göz

Esrarengiz Olaylar, Kategorisin'de Creative Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

ABD’nin Florida eyaletinde kıyıya vuran dev ve esrarengiz göz, görenleri şaşkınlığa uğrattı. Sahilde sıradan günlük yürüyüşünü gerçekleştiren Gino Covacci tarafından bulunan gözün kimilerine göre bir kılıç balığına ait olduğu düşünülsede esas olarak hangi canlıya ait olduğu bilinmemektedir.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 26.2B+ Görüntüleme

Gözü bulan Covacci, yerel gazetelerden Sun Sentinel’e yaptığı demeçte, “gözün dalgaların üzerinde gidip geldiğini, ne olduğunu ilk başta anlamadığı küre şeklindeki cismi tekmelediğini, fakat kürenin geri geldiğini” belirtti. Covacci, daha sonra ne olduğunu fark ettiği gözü plastik bir poşete koyduğunu, eve gittiğinde de buzdolabında sakladığını ifade etti. Covacci, “Çok, çok tazeydi… Ben poşete koyarken üzerinde hala kan vardı” dedi. Covacci, gizemli gözü buzdolabına kaldırdıktan sonra polisi aradı ve polis aracılığıyla Florida Balık ve Vahşi Doğa Koruma Komisyonu’yla temas kurdu. Komisyonun sözcüsü Segelson, gizemli gözün sahip olduğu mavi rengin, hangi canlıya ait olduğunu gösteren ipucu taşıyabileceğini ifade etti. Segelson, “Belli tür balıkların gözleri mavi renk oluyor” dedi.

Bazı uzmanlar, gözün dev bir mürekkep balığı ya da kılıçbalığına ait olabileceğini düşünürken, birçokları buna olasılık vermiyor. Bunun nedeni, “gözün etrafında kemik yapısı olduğunun fark edilmesi.” Fakat ahtapot ve mürekkep balığı omurgasız hayvanlar olarak biliniyor. Bazı uzmanlar ise, denizlerdeki kirliliğin, varlığından haberimizin olmadığı canlıların ortaya çıkmasına yol açtığını bile öne sürüyor. Bu iki avucu dolduracak büyüklüğe sahip olan gözün hangi canlıya ait olduğunu anlamaya çalışan ABD Balık ve Vahşi Doğa Koruma Komisyonu sözcüsü Carli Segelson, “Gözü inceleme şansı buldum. Bir beyzbol topundan daha büyük… Açıkçası çok güzel bir göz” diye konuştu.

 
Kaynak:gizemligercekler.com
 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
26.2B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
26.2B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
26.2B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
26.2B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
26.2B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
26.2B+ 0 0