Esrarengiz Ica Taşları

Esrarengiz, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

1967 de Doktor Cabrera'nın bir hediye almasıyla başlayan bu gizemli olay hala gizemini korumaktadır. İca taşları olarak bilinen bu fenomen Kahramanımızın taşları araştırmasıyla başlar ve Dünya tarihine kazandırılan en büyük esrarengiz olaylardan biri olur. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 35B+ Görüntüleme

Peru Başkenti Lima'nın yaklaşık 300 kilometre uzağında bulunan İca şehrinde bir çiftçi meşhur Nasca çizgilerinin ilerisinde bir mağarada çok sayıda taş bulur, Daha sonra Çiftçi Basilio Uschuya, bulduğu bu taşları turistlere satmaya başlar. Taşlar Çiftçiye iyi paralar kazandırmaktadır. Ta ki Bu taşlardan birinin doktor Javier Cabrera'ya ulaşmasına kadar.

Doktor Çiftçiyi bulur ve taşlardan daha çok almaya başlar. Taşları bu kadar ilginç yapan eski olduğu söylenen İnka medeniyetine ait olduğu düşünülen, taşların üzerlerinde, net bir şekilde dinozor resimlerinin görülmesi, sezeryan ameliyatının yapılması, Açık kalp ameliyatları tasvirleri ve o dönem nesli tükendiği düşünülen canlıların Taşlarda yer almasıdır. 
İşte bilim dünyasında büyük bir bilmece bırakan İca taşları Efsanesi burada başlamaktadır.

İnka medeniyetinin o dönem soyu tükenmiş canlıları nasıl resmettiği ve Bugün bile çok zor yapılan ameliyatların o dönem nasıl yapıldığı hala bilinmemektedir.

Taşlarda Yeralan Çizimler Hayrete Düşürüyor

Taşlarda yeralan Apatosaurus, Stegosaurus ( akıllara kamboçyadaki Angkor Wat Tapınağı gelmektedir Orada da bir Stegosaurus figürü bulunmaktadır ) gibi dinozorlar ve Uçan dinozor Pterosaur'un (Aslında Pterosaur dinozor değildir) sırtına oturan insanlar bu taşlara resmedilmiştir.

Bilim adamlarını hayrete düşüren Gizem bu noktada başlamaktadır. Buna göre insan, yaklaşık iki milyon yıldan beri var olmaktadır. Dinozor nüfusunun soyunun tükenmesi ise yaklaşık 60 milyon yıl öncedir. Yani bilim resmi inanışına göre insan ve dinozor aynı devirde hiç yaşamamıştır. Peki bu durumda bu taşlar nasıl çizilmiş.
Ayrıca taşlardaki teleskopla uzaya bakan insan çizimleri gibi pek çok ilginç detay taşların gizemini daha da arttırmıştır.

İca Taşları Sahte mi ?

Doktor Cabrera taşları satan çiftçi bularak bu taşlardan yaşlaşık olarak bin tanesini almıştır. Daha sonra sürekli almaya devam etmesi üzerine Peru hükümeti olaya el koymuş ve çiftçi gözaltına almış ancak kısa süre sonrada serbest bırakmıştır. Çiftçi tüm taşları kendisinin çizdiğini ve bunu para kazanmak amacıyla yaptığınız söylemiştir. Bunun üzerine bilim Dünyası kısa süre için derin bir oh çekmiş, Ancak Doktor'un çiftçi ile konuşmasında, Eğer taşları kendi çizdiğini ve insanları dolandırdığını ifade etmezse uzun yıllar Hapiste Yatacak tehdidinde bulunulduğunu söylemiştir. Çünkü İca taşları Peru'da bir mağarada bulunmuş ve bu sebepten Devletin malı sayılmaktadır. Çiftçi, Devletin malını satmaktan uzun yıllar hapis yatma ihtimali ile karşı karşıya kalınca böyle bir yalan söylemiştir.

1973 yılında çiftçi, Erich Von Daniken ile röportaj yapmış, Çiftçi yine röportajda taşları kendisini çizdiğini söylemiştir. BBC televizyonunda İca taşları hakkında bir belgesel hazırlamış ve 1977'de yayınlanan belgesel de ica taşının Aynısının nasıl çizildiği gösterilmiştir. Yani taşların sahte olduğu konusunda genel bir görüş oluşmuştur.

Taşlarda Yapılan Ameliyat

Ancak doktor, taşların gerçekliği konusunda ısrarcıdır. Kendisi daha sonra bu taşlardan çok sayıda Satın almış ve müzesini kurmuştur. Bu arada çiftçiye taşların kendisinin çizip çizmediğini defalarca sormuş, Çiftçi her seferinde Evet demiştir. 


Buna rağmen doktor sürekli kendisinden taş almaya devam etmiştir. İşin tuhaf yani çiftçi, çok hızlı bir zamanda taşları teslim etmektedir. Doktorun yaptığı hesaplamaya göre çiftçinin bu taşların 40 sene de anca çizecebileceğine kanaat getirmiş ve bu taşları bir mağaradan aldığı konusunda ve taşların gerçekten antik döneme ait İnka medeniyeti tarafından çizildiği konusunda düşüncesini sürekli dile getirmiştir.

İca taşları üzerindeki bölümün kazınması ve şekiller çizilmesi sebebiyle karbon testi yapılamamaktadır. Bu sebepten ne zaman yapıldığı konusunda net bir değerlendirme yapılamıyor.

İCA Taşlarında Uzayı İnceleyen Teleskoplu İnsan

Ica taşları konusunda bilim dünyası ve araştırmacılar ikiye bölünmüş durumdadır. Bir kısmı taşların sahte olduğu ve bir kısmıda taşların gerçekten var olduğu konusunda hemfikirdir. Başını doktor Cabrera'nın çektiği Grup, taşların gerçekten var olduğu ve uzaylı Ataların insanlara o dönemki İnka medeniyetine ameliyat, uzay bilimi gibi pek çok sırrı  öğrettiğini İleri sürmektedirler.

Cabrera'nın teorisine göre ise dinozorlar ile aynı dönemde gelişmiş seviyede bir insan ırkı yaşamıştı ve bu medeniyet ileri düzeyde olup uzay ve bilim ile oldukça ilgiliydiler. Daha sonra bilinmeyen bir sebepten dinozorlar ile birlikte yok Oldular ve geriye İca taşlarını bizler için bıraktılar. Bu Taşlarda dinozorlar ile avlanan insanlar, teleskop ile gökyüzünü inceleyen bir kavim ve eski kıtaları gösteren haritalar görülmektedir. Bu da kayıp MU ve Atlantis kıtasının o dönem bu taşlara resmedildiği ve bu sebepten varlığını kanıtlamak için kullanılmaktadır. 

Dünya arkeoloji tarihinde açıklanamayan bu olayın ve tarihin karanlık bölümünün aydınlanması için İca taşları sürekli kanıt olarak sunulmaktadır.Bu taşların gerçek olduğunu savunanların görüşüne göre iyi eğitim almamış bir Çiftçi'nin iyi Resim çizme kabiliyeti bile olmaması ve eski kayıp kıtaları, ameliyat yapan insanları ve o dönem yaşamış Dinozorları resmetmesi bilgisi dahilinde mümkün değil. Bu sebepten taşları antik medeniyetlere ait bir kavim çizmiştir.

Peru'daki İca taşları sahteyse hiç bir sorun yok ama gerçek ise tarihin Sil Baştan yeniden yazılması gerekmektedir. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
35B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
35B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
35B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
35B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
35B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
35B+ 0 0