Esrarengiz Mısır Hiyeroglifleri

Esrarengiz Olaylar, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Yaptıkları akılalmaz ve devasa büyüklükteki Piramitler, Lanetli Firavunlar, kullandıkları ve tarihe ışık tutan resimli yazıları, hemen her konuda sahip oldukları ileri düzeydeki bilgi bunlar eski Mısırlıları gizemli kılan belli başlı özellikleriydi..Bu konumuzda ise Abydios Tapınağında kefedilen ve günümüzde ancak ulaşılabilen teknoloji ile nesleri o zamanlarda nasıl bilebildikleri ve evrim teorisyenlerine göre o dönemlerde olmamasına rağmen bu cisimleri görmemelerine rağmen nasıl tasvir edebildikleri gizemine değineceğiz..

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 66.9B+ Görüntüleme

Eski Mısırlılar deyince akla ilk gelen konu sahip oldukları ve açıklanamayan bir çok gizem gelmektedir. En ilgi çekici konu ise " Dünya dışı varlıklar " tarafından ziyaret edilebilmiş olma ihtimalleridir. Buna örnek verecek olursak, eski Mısır kaynaklarında yazılıp bilim insanları ve uzmanlar tarafından çözülen " Gökyüzünde seyreden güneşin kayıkları " terimlerine rastlanmasıdır. Büyük Piramidin yapım aşamasında duvarlarda resmedilmiş bu gizemli " Güneşin Kayıkları " Hiyeroglifi arkeologları hayretler içinde bırakmıştır.

Mısır inanışına göre çok eski dönemlerde Nil ülkesine üstün bir varlığın geldiği ve oradaki insanlara "Uygarlık" aşıladığı söylenmektedir. Bu üstün varlık, Mısırlılara fikirlerini kaydedebilmeleri için simgeler göstermiş, yıldızları gözlemleyip krokilerini çıkarmayı, rakamlarla sayı sayabilmesini, şifalı otlar ile ilaçlar yapabilmeyi öğretmişti. Bu varlık Nil halkına bunları öğrettikten sonra onlara veda ederek göklere uçup gitmişti. Nil halkı da ona Tanrı THOTH adını vermişlerdi.

Bu kadar kısa bilgilendirmeden sonra esas olan konumuza gelecek olursak, 19. hanedanlığın ikinci kralı olan Seti (M.Ö. 1296-1279) tarafından tanrı Osiris'in onuruna inşa edilmiş olan Abydosdaki Osiris tapınağında bulunan bir duvar panosunda günümüzde üretilmiş olan helikoptere ve uçağa benzeyen şekiller resmedilmişti. Panoda bu şekillerin yanısıra başka uçan cisimler de yer almaktaydı. 

Hiyeroglif daha detaylı incelendiğinde gerçekten de söz konusu resimler günümüzde bilgi sahibi olabildiğimiz cisimlere fazlasıyla benzemekteydiler.

Kahire’deki bir müzede bulunan eski çağlardan kalma küçük planör modeli ve yine Mısır’da ve Güney Amerika’da bulunan diğer uçak modelleri de aynı ölçüde merak uyandıran gizemli keşiflerdi.

Eski Mısır’ın İncil’i olarak kabul edilen 3500 yıllık Ölüler Kitabı’nda ise birtakım insanların sahip oldukları bilgiler sayesinde uzaya sıçrayabildiklerinden söz edilmektedir, hatta yıldızlarda yaşayan varlıklardan da bahsedilir.

Tüm bu ve bunlar gibi farklı kanıtlar bir araya toplandığında ve ele alındığında şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki, evrim teorisyenleri tarafından fazlaca itiraz edilsede geçmişte dünya üzerinde teknolojik açıdan çok gelişmiş uygarlıklar yaşamış ve daha sonra yok olmuşlardır.. 19. yüzyıldan itibaren sahip olabildiğimiz bilgi ve teknolojik alet, cisimlere vs nasıl oluyordu da eski tarihlerde sözde bizden daha düşük seviyede olan medeniyetler bunlar hakkında bilgi sahibi olabilmiş ve çoğunu kullanabilmişlerdi? Yoksa gerçekten de dünya dışı varlıklar tarafından ziyaret mi edilmişlerdi ? Veya gerçektende dünya dışı varlıklar gezegenimizde bulunmuş olabilirlermiydi ?

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
66.9B+ 0 0