Esrarengiz Puma Punku Taşları

Esrarengiz, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Dünyanın en güzel antik yerlerinden biri olan Puma punku bölgesinin bu kadar ünlü olmasının sebebi, bölgede bulunan taşların inanılmaz bir düzenli ve Usta sanatçılar tarafından kusursuz bir şekilde yapılmış olmasıdır. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 42.5B+ Görüntüleme

17 bin yıllık olan taşlar Üzerinde hiç bir Keski izi olmaması, hassas biçimde birbirine kenetlenmesi ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde kusursuzca işlenmesi, o dönemki insanların teknolojiyle bu taşları hala nasıl yaptıkları hakkında bir bilgi bulunamamıştır.. Birçok araştırmacının iddiası Dünya dışı Zeki canlıların, yani uzaylıların Puma punku'da insanlara yardım ettiği yönündedir. Yine bu iddiaya göre bu taşlar, lazer kullanılarak yapıldı.

Bu görüşü destekleyen NASA uzay teknisyenlerinden Moris isimli araştırmacının yazdığı, "Uzaydan gelen" isimli kitabında şöyle demiştir.

Çok eski atalarımız statik elektriği, yüksek akımı, marangozuluğu biliyordu

Puma punku, bugün klasik bilimle çakışmaktadır. Çünkü 19. yüzyılda keşfedilen alüminyum, bu Taşlarda kullanılmıştır. Uzun ince kapı taşları, matkap delikleri, inanılmaz örnekler sunmaktadır ve ayrıca bu taşlar yaklaşık 130 ton ağırlığındadır.

Puma Punku Güneş ve Mevsimlere Göre Planlanmış

Puma Punku taşları olağanüstü bir hassasiyet ve özenle yapılmıştır. Ayrıca modern arkeolog bosanski, Puma Punku Antik Kentinde astronomik sıralamalar kullandığı ve tapınağın Aslında astronomik bir saat şeklinde inşaa edildiğini öne sürmüştür. Kent inşa edilirken köşe taşları Güneşin  dönemlerine uygun yapılmıştır. Hatta ilkbaharın ilk günü Güneş, taş Kemer'de yoldan tapınak merkezinin üzerine yükselmektedir.

Puma Punku fazla mı Abartılıyor

Puma Punku taşları üzerinde genel kanı, bu arkeolojik buluntuların uzaylı Atalarımız tarafından yapıldığı ve üst düzey teknolojinin bu kentte kullanıldığı üzerinedir. Ancak bunun tam tersini savunanlarda mevcuttur..

Puma punku taşlarının granit üzerine Elmas uçlarla Yüksek Teknoloji ile yapıldığı düşünülmektedir. Ancak bilinenin aksine bu taşlar, granit değil kum taşından yapılmıştır. Kum taşı da rahatlıkla şekil alabildiğinden kusursuz bir şekilde yapıldığı düşünülmektedir. Ayrıca Pumapunku da bazı taşların tamamlanmadığı ve Bu yapıların o kadar da ince işçilikle yapılmadığını yine bazı noktalarda görülmektedir. Muazzam taşların şehrin geneline yayılmadığı, bazı yapılarında bu kadar özenli olmadığı görülmektedir. Bugünkü teknolojiyle taşların yapılamayacak olması biraz abartılı bir söylem olsa da yaklaşık 17 bin yıl önce yaşayan insanların bu derece harika bir işçilikle bu taşları nasıl yaptıkları hala çözülememiştir.

Puma Punku ve Mısır Piramitleri 

Puma Punku şehri aslında bakılırsa Mısır piramitlerinden daha Muhteşem ve kusursuz yapılardır. Ancak daha az popüler oldukları için, Fenomen olan piramitler kadar önemsenmiyorlar. Üzerine yeterince araştırma yapılmaması ve popülaritesi yönünden Puma Punkuyla bugün Göbeklitepe, benzer bir kaderi paylaşmaktadır. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
42.5B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
42.5B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
42.5B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
42.5B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
42.5B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
42.5B+ 0 0