Herkes Bu Işin Içindemi

Düz Dünya, Kategorisin'de desperado Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Merhaba arkadaşlar, 21 Soruda Düz Dünya araştırmalarımız devam ediyor. ODD'nin hazırlamış olduğu 21 soruda Düz Dünya adlı video da geçen neredeyse tüm konulara tek tek değindik, tabi bizde kendi bilgimiz ve deneyimlerimizi ekleyerek sizinle paylaştık. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 25.3B+ Görüntüleme

Bu gün sizlere çoğu insanın merak ettiği bir konuya değinelim. Düz Dünya Teorisini savurunuyoruz ama sizinde bildiğiniz gibi bu konu öyle kolayca saklanacak bir konu değil yani sonuçta bu işi araştıran bir sürü uzay programı, bilim adamı öğretim görevlisi sivil yada askeri kuruluşlar var. Hepsi bu yalanın içinde mi ?

Birçok bilim adamı, pilot ve hükümet görevlisinin de tıpkı bizler gibi beyinleri yıkandı. Ne zaman günlük işlerini yapsalar sanki Dünya kesinlikle küreymiş gibi çalışıyorlar. Eğer bu insanların bir kısmı Dünya'nın düz olduğunu biliyorsa ve işlerini kaybetme ve itibarını yitirme korkusu ile bunu dile getirmiyorlar. Ortalama bilimadamları yaptıkları her şeyi küresel dünyayı hesaplayarak yapıyorlar. 

Pilotlar, onların işinin birçoğunu bilgisayarlar yapıyor Yaptıkları şeyi hafife almak değil çünkü ben şahsen bunu takdir ediyorum Ayrıca pilotlar varışlarda sık sık değişiyor ve bu da Dünya'nın gerçek kara parçalarını anlamalarını güçleştiriyor. Bildiğim kadarıyla, yüksek düzey NASA görevlileri dışında, hükümet görevlileri ve politikacıları ele alırsak, onların bundan haberdar olmadığını ve bu yalanı bilmeden sürdürdüklerini varsaymak doğru olur. Dünya nüfusu ile karşılaştırınca çok az sayıda insanın düz Dünya ile ilgili aydınlandığını görüyoruz.

Bu konuda benim fikrim ise, şöyle NASA'dan örnek verelim, NASA yöneticileri ve bir kaç çalışanı bu konuyu biliyor ve orada çalışanlara belirli verileri sunarak buna uygun cihaz ve donanımlar üretmerini söylüyor. bunu yapanlarda yaptıkları çalışmaların gerçekten uzaya gönderildiğini yada başka gezegenlerde çalıştığını zannederek işini yapıyor. Aslında hepsi NASA'nın kendi kurguladığı bir dünyada sözde uzay araştırmaları yapıyorlar. Eğer ters giden birşey olursa kişi ya susturuluyor yada bir şekilde örtbas ediliyor. 

Bizim gibi Düz Dünya savunucuları maalesef bunu tam olarak kanıtlayamıyor, evet bazı deneyler gözlemler ve bilimsel gerçekler sunabiliyoruz ama elimizde yeterli kaynak ve malzeme olmadığı için bunu tam olarak araştıramıyoruz. 

Şimdi örneğimize geri dönecek olursak, Siz NASA'da çalışan bir Mekatronik yada bilgisayar mühendisisiniz, NASA size gelip bir program yada yazılım geliştirmenizi istiyor ve diyor ki şu kadar saniye geçikme, şu şekilde görüntü yada bu şekilde hareket sağlansın . Sizde bunu yaparken bakıyorsunuz ki çok saçma bişey ama işinizi kaybetmemek yada başınıza bir iş gelmemesi için bunu sürdürüyorsunuz. Hadi diyelim ki tüm riskleri alıp bunu insanlara açıklamak istediniz işte o zaman Küre Dünya savucunuları size deli gözüyle bakıyor yani her halükarda zarar ediyorsunuz. 

Çoğu insanı da bencil diye suçlamayalım ama kariyerini geleceğini ailesini düşündüğü için bu yalanlara inanarak yaşamını sürdürüyor. Çünkü bunu yapmak zorunda Düz Dünya araştırmalarını yaparken, savunurken gördüm ki çoğu insan keyfini bozmuyor yani Dünya Düz, Altıgen yada yuvarlak olmasından banane ben keyfime, yaşamama bakarım diyor. ve böyle düşünenler çoğunlukta. Şimdi siz söyleyin eğer NASA'da yada diğer uzay programlarında çalışıyor olsaydınız ve insanların bu şekilde düşündüğünü görseydiniz bunu kanıtlamak için her şeyi riske atarmıydınız yoksa onlar takmıyorsa ben neden vazgeçeyim der ve yalana ortak mı olurdunuz. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
25.3B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
25.3B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
25.3B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
25.3B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
25.3B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
25.3B+ 0 0