Hollow Earth ( Oyuk Dünya ) Nedir ?

Oyuk Dünya, Kategorisin'de Creative Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Dünyanın altında yedi tabaka olduğuna ilişkin hemen her yerleşik dinde inanışlar vardır. Budizm ve kısmen Hinduizm, Agarta-Şamballa gibi çift yeraltı uygarlıklarına ilişkin sarsıl­maz inanç beslerler, İslâm verilerindeki Ye’cüc-Me’cüc, Tev­rat ve İncil’de Gog, insana benzeyen yeraltı ırkları olup, özellikle Himalaya dağları altındaki geniş, çok büyük mağaralarda yaşadığına inanılır. Bu yaratıkların zaman za­man bir kozmik karışıklıktan dolayı, yeraltı ülkelerinden dı­şarı çıkabildikleri ileri sürülmektedir.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 46.6B+ Görüntüleme

Gezegenimizin alt tabakasında tamamen bilinmeyen bir uygarlığın yaşaması mümkün mü ? Birçok kişi, Oyuk Dünya konusunun sadece birteori olmadığına inanmaktadır ve bazıları bilimsel olarak bunu kanıtlamaya bile çalıştı. Bugün bile, 21. yüzyılda, var olduğunu ya da olmadığını kesin olarak söylemek mümkün değildir.

Yıllarca dünyanın içinin boş olduğu düşünülüyordu, ancak pek çok kişi teoriyi ortaya atsa da, 1968 yılına kadar hiçbir ispat yoktu. O yıl, yörüngedeki bir uydu tarafından çekilmiş resimler net bir şekilde Kuzey Kutbu’nda bulunan açık bir delik gösterdi; bir çoğuna göre bu delik oyuk dünya teorisini destekleyecek yeterli bir kanıttı..

Kuzey Kutbu’nda gerçekten bir delik var mıdır ?

1970’lerin başında, Birleşik Devletler Ticaret Bakanlığı’na ait bir proje olan ESSA, 23 Kasım 1968’de ESSA-7 uydusu tarafından alınan Kuzey Kutbu  görüntülerine medya erişimi sağladı. Fotoğraflardan birisi Kuzey Kutbu’nu her zamanki bulutla örtülü olarak; diğeri bulutsuz aynı alanı göstererek kutbun bulunduğu yerde büyük bir delik olduğunu gösterdi.

Ancak burada delik çok sizlere gülünç derecede büyük ve neredeyse anlamsız gelse de kasıtlı olarak NASA tarafından karartılmış olabileceğini düşünüyorum ki NASA çalışanları tarafından da Dünya resimlerinin tümünün montajlandıktan sonra servis edildiği daha önce açıklanmıştı..

Essa-7 uydusunun Aralık-1968 tarihli bir fotoğrafı..

ABD Deniz Kuvvetleri Amiri Amiral Richard E. Byrd, 9 Mayıs 1926’da Kuzey Kutbu’na uçtu ve 29 Kasım 1929’da Güney Kutbu’ndaki bir uçuş da dahil olmak üzere Antarktika’ya sayısız sefer başlatan seçkin bir öncü havacısı ve kutup kaşifiydi.

Daha önceki konumuzda Amiral Byrd konusunu ele almıştık isteyenler buradan konumuza ulaşabilir ve detaylı bilgi sahip olabilirler.

1946-1947 yılları arasında kendisi ve ekibi “Yüksek Atlama” adlı büyük ölçekli bir operasyon yürüttü ve Antartika bölgesinin 1,390,000 km²’ sini keşfetti ve haritaya ekledi. Ünlü Byrd seferleri, ilk önce  birkaç makale ve kitapta Byrd’un Pole’un üzerinden uçmadığını iddia ederken, bazıları da yeryüzüne giden geniş deliklerin içinden, içteki Dünya teorilerinin tartışmasına girdi.

Bir çok eski uygarlıkların tarihinde bununla ilgili kanıtlar bulabiliriz..

 • Babil kahramanı Gılgamış, atasının yeryüzündeki bağrında Utnapishtim’i ziyaret etti. Yunan mitolojisinde, Orpheus, Eurydice’i yeraltı cehenneminden kurtarmaya çalışıyor.
 • Mısır Firavunlarının, yeryüzüyle iletişim kurdukları söyleniyordu ki, teorilere göre piramitlerin altında gizli tünellerle erişilebiliyordu.
 • Budistler, dünya kralı tarafından yönetilen bir yeraltı cenneti olan Agarta’da milyonlarca insanın yaşadığına inandılar (hala da inanmaktadırlar)


Bazı önemli isimlerin görüşleri ve oyuk dünya hakkındaki kanıtları

 • 18. yüzyılın matematiksel bir dehası olan Leonard Euler, Dünya’nın boş olduğunu, merkezi bir güneşin bulunduğu ve yaşadığı sonucuna varmıştır.
 • Halley Kuyruklu Yıldızı’nın keşfedicisi ve İngiltere’nin Kraliyet Gökbilimcisi Dr. Edmund Halley, Dünya’nın içeride üç “Kat” boş olduğunu düşünüyordu.
 • Üçüncü Reich’in haritası, Alman U-Tekneleri tarafından gizemli yer altı bölgelerine erişmek için kullanılan birkaç gizli pasajın yanı sıra hem iki yarım kürenin, hem de gizemli "Agartha" krallığının haritasını göstermiştir.
 • Heinrich Brodda’nın komutasındaki U-Bot’a katılan bir mürettebat olan Karl Unger, mürettebatın Dünya’nın içlerine ulaştığını ve geri gelmeyi düşünmediklerini belirten mektuplar yazmıştır.
 • Ünlü haritacı ve sanatçı Heinrich C. Berann tarafından 1966’da National Geographic Topluluğu için yapılan haritalarda, Antarktika kıtası kalın buz tabakası olmadan gözlemlenebilmiştir.

Fakat en ilginç ayrıntı, tüm kıta boyunca uzanan su altı pasajlarının varlığı ve Hollow Earth ( Oyuk Dünya ) ya da Inner Earth’e ( İç Dünya ) doğru açılan kesin yerleri gösterdiği düşünülüyor.

Antarktika çevresindeki okyanusun zemin haritasını burada görebilirsiniz:

Macuxi Kızılderilileri Oyuk Dünya’nın varlığını yaklaşık yüzyıl önce biliyordu.

Macuxi Kızılderilileri Amazon’da Brezilya, Guyana ve Venezuela gibi ülkelerde yaşayan yerli insanlardır. Efsanelerinee göre, bunlar Güneş’in çocuklarının torunları, Ateş ve hastalığın yaratıcısı ve “iç dünyanın” koruyucularıdır. Efsaneleri, Dünya’ya girişi de anlatıyor.

Gezegenimizin yüzeyinin altında dev bir okyanus var.

Bilim adamları kısa süre önce, dünya örtüsünün içinde geniş bir okyanus keşfedildiğini ve bunun, üç kez Dünya’daki okyanusları doldurabilecek kapasitede büyük bir “su tankı” olduğuna dikkat çekiyorlar.

Bu inanılmaz keşif, gezegenin yüzey suyunun, gezegende milyonlarca yıl önce geçen buz kuyruk kuyrukluyıldızları tarafından Dünya’ya geldiğini öne süren egemen teori yerine, “gezegende tam bir su döngüsünün” bir parçası olarak Dünya’nın içinden geldiğini gösteriyor..

John Cleves Symmes Jr’ye göre, Amerikalı bir subay, tüccar ve öğretim görevlisi:

“Dünyanın içi boştur ve içinde yaşanılabilir; bir tanesi de diğerinde yoğun eşmerkezli küreler içerir ve kutuplar 12 veya 16 derecelerde açıktır; bu gerçeği desteklemek için hayatımı vermeye hazırım eğer dünya teşebbüsümde bana destek ve yardım ederse.”

Harvard Bilim İnsanları:Dünyanın  İçinde Eski Bir Dünya Olabilir:

Harvard’ın bilim adamlarından oluşan bir ekip, başka bir gezegenin ayımızı üretmek için bizimki ile çarpıştığı eski bir Dünya’nın kalıntıları hala Dünya’nın mantosunun derinliklerine yerleşmiş olabileceğini düşünüyor. Bu anomalileri başka nasıl açıklayabilirler ?

Araştırmacılar Gezegeni İçten Isıtan olası bir ‘İç Güneş’ Kanıtı’nı Buldu ;

 • Gezegenimiz bilim adamlarına göre bilinmeyen bir ısı akışı üretir,
 • Uzmanlara göre, “Hayalet Parçacıkları” Dünya’nın merkezinden geliyor,
 • Araştırmacılar, Geoneutrinos’a göre; Dünya’nın ısısının yaklaşık yüzde 70’i radyoaktiflikten üretilir.

Kaynaklar: Olmazki.com, Kült.tv

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
46.6B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
46.6B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
46.6B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
46.6B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
46.6B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
46.6B+ 0 0