Illuminati Faaliyetleri Nelerdir ?

İlluminati, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

İlluminati yeni dünya düzeni hedefine ulaşmak için faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürdüğü ve geliştirdikleri ve planlı eylemleri ile bu yolda kararlılıkla ilerledikleri çoğu yazar ve araştırmacı tarafından dile getiriliyor

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 21.9B+ Görüntüleme

Bu hedefin içeriğinde ise var olan dünya düzenini yıkmak ve tek din tek devlet sistemine dayanan yeni bir düzen kurmak olduğu söyleniyor. Bu amaca ulaşmak için ise ekonomik krizlere neden oldukları, ülkeler arasında çıkar kavgaları ve anlaşmazlıklar çıkartarak savaşları körükledikleri düşünülüyor.

İlluminati tarihte çok önemli bazı olayların arkasında bulunduğu ya da bu olayların hazırlanması sürecinde rol aldığı öngörülüyor. Örneğin Rönesans olarak adlandırılan çağın başlangıcında ve yaşanan olaylarda örgütün önemli bir rol oynadığı ileri sürülmekte. Buna göre söz konusu dönemde İtalya’daki sanatçılar ve fikir adamları arasında etkin bir hale gelen örgüt Katolik Kilisesi karşıtı hareketlerin başlamasına neden olmuştu. Bu sürecin insanlık tarihinde ne kadar etkili ve önemli olduğuna dikkat etmek gerekir. İddianın doğru olduğu varsayıldığında dünyadaki insanların benimsediği yeni değerler ve yaşam tarzları üzerinde İllüminati örgütünün etkisinin ne kadar büyük olduğu anlaşılabilir.

Myron Fagan tarafından örgütün hazırladığı, etkili olduğu belirtilen olaylar arasında ise Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikastı gibi olaylar yer almaktadır.

İlluminati'nin gizli yapısı ve yapılanma şekli ise bu iddiaları kanıtlamayı imkânsız hale getirmektedir. Buna göre Illüminati topluluğu yılda bir kez toplanıyor ve hedeflerine ulaşmak için yapmaları gereken işler ve stratejiler üzerinde karara varıyor. Örgütün yöneticileri Yuvarlak Masa adını verdikleri üst organda uygulanacak olan plan ve programlara karar veriyorlar. Sonrasında ise tüm dünya ülkelerinde bulunan ve iyi mevkilerde yer alan ama örgüt içinde daha alt düzeylerde bulunan üyeler tarafından uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Günümüzün dünyasında ve XIX ve XX. Yüzyıllarda önemli bir politik güç haline gelen ABD ise söz konusu planların hazırlanması ve uygulanması sürecinde önemli bir rol oynuyor gibi görünüyor. Bir ABD Doları üzerinde örgütü simgeleyen birçok simge yer alıyor. Tarihteki ABD başkanlarının çoğunun ise örgüte üye olduğu ya da örgütün amaçlarına ulaşmak isteyen kişiler tarafından kontrol edildikleri öne sürülüyor. İllümünati hakkındaki iddialardan bir tanesi de örgüt üyelerinin Deccal ve Şeytana taptıkları yönünde. Bu iddia doğru olsa da olmasa da özellikle gençlerin dinden uzaklaşmasını sağlamak için çalışmalar yapıldığı söyleniyor. Şarkılar, oyunlar ve filmler kullanılarak gençlerin bilinçaltında bu fikirlerin yer etmesini sağlamaya çalıştıkları önemli iddialar arasında bulunuyor. Buna göre Hollywood tarafından üretilen filmler hatta çizgi filmler bazı bilinçaltı mesajlar vermek için tasarlanıyor.

İllüminati faaliyetleri

iddia edilen etkinlikleri içeriyorsa çok önemli miktarda parasal kaynağa, çok önemli miktarda maddi imkânlara da ihtiyaç duyacaktır. Yazarlar, araştırmacılar ve komplo teorisyenleri bu konuya da açıklama getiriyorlar. 

Buna göre David Rockefeller gibi dünyanın en önde gelen zenginleri bu yapılanma içerisinde yer alıyor ve gerekli olan kaynaklara erişmesini sağlıyorlar. Bu durumun gerçek olduğu varsayıldığında örgütün erişebildiği kaynakların dünya ülkelerinin çoğundan daha fazla olduğu kabul edilebilir. Sadece Rockefeller bile serveti ile dünya ülkelerinin yarısından daha fazla kaynağa sahip. Dünya üzerinde bulunan önemli varlıklara sahip olan çok sayıda kişinin örgüt üyesi olduğunu düşündüğünüzde örgütün kontrolünde olan kaynak miktarının büyüklüğü ortaya çıkabilir. Tabi bu kişisel varlıklar dışında ABD başkanı gibi kişilerin de örgüt üyesi olduğunu varsaydığınızda ulaşılan kaynak miktarının inanılmaz boyutlara ulaştığı kabul edilebilir. Sonuç olarak örgütün çok önemli bir yapılanma olduğu yönündeki görüş çok sayıdaki kişi tarafından desteklenen ve inanılan bir görüş olarak ortaya çıkıyor. Örgüt Siyonist bir yapılanma olsa da, din karşıtı bir yapılanma olarak faaliyet gösterse de yaşam tarzları üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu kabul etmek gerekiyor. 

Günümüz dünyasında en ücra köşelerdeki evlere bile çizgi filmlerin ya da çevrimiçi rol yapma oyunlarının girdiği bir gerçek. Dolayısıyla iddiaların doğru olduğunu kabul ettiğinizde örgütün faaliyetlerinden kaçınma imkânı yok gibi görünüyor. Hatta bu iddiaların doğru olduğu kabul edildiğinde siz bile örgütün amaçlarına hizmet eden ama bunu bilmeyen bir kişi olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
21.9B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
21.9B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
21.9B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
21.9B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
21.9B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
21.9B+ 0 0