Ingiliz Hükümeti Uzaylıları Açıkladı

Ufoloji, Kategorisin'de desperado Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Söz verdiği gibi İngiltere hükümeti bütün gizli belgelerini halka açıkladı. Toplam 18 ''çok gizli'' belge olduğunu söyleyen İngiltere Savunma Bakanlığı, bu belgelerin şimdilik 15'ini yayınladıklarını geriye kalan 3 belgenin de bu yıl içerisinde yayınlanacağını belirtti.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 18.8B+ Görüntüleme

Söylenene göre 3 belgenin yayınlanmama sebebi henüz o dosyaların üzerinde gerçekleşen araştırmaların tamamlanmamış olması. İngiliz istihbarat teşkilatları MI6 ve MI5 tarafından son 15-17 yılda toplanan bütün bilgileri açıklayan hükümet, bunun insanların bilgiyi öğrenme özgürlüğü için önemli adım olarak görüyor. Paylaşılan çok gizli dosyalarda önemli bilgiler olsa da maalesef hâlâ daha ikinci başlıkta belirttiğim gibi uzaylılar var mı yok mu belli değil

İngiliz hükümeti uzaylıların ne olduğunu kabul ediyor ne de olmadığını.

''Britain's X-Files'' olarak isimlendirilen dosyaya göre uzaylıların varlığına kanıt olacak çok olay yaşanmış ancak kesin olarak kanıtlanmamış. Mesela 1980'de nöbet tutan üç asker yanıp sönen ışıklar görmüş ve Suffolk'da yer alan Raffael Ormanı'nda ilginç üçgen şeklindeki bazı nesneler görülmüş. UFO'ya benzetilen bu nesnelerin ve ışıkların üzerine gidilse de maalesef somut kanıt elde edilememiş. Ayrıca yine dosyalara göre 1991-1994 yılında UFO araştırma projesi için özel ekip kurulmuş ve bu ekibin başına da Bay Pope adından birisi atanmış lakin bu projeden de bir şey çıkmamış. Belgeden geçen bir diğer ayrıntılar ise 2008-2009 yılları arasında tam 851 tanede uzaylı ihbarı yapılmış ancak her ne kadar tek tek incelense de bu ihbarlar da boş çıkmış. 


Ama en ''somut'' olarak kabul edilecek bir olay ise Amerika hükümetinin de resmi olarak kabul ettiği Randlesham Ormanı olayı. Fiili olarak ''John Burroughs davası'' ismini taşıyan dosyada yazana göre fiziksel temas kurulmuş ve askerlerin yaralanmasına sebep olacak şekilde cismi bilinmeyen bir hava aracının varlığı kabul edilmiş. Ancak araştırmalar sonucunda bu hava aracının da görüntüsü vs. ulaşılamamış. Yani anlayacağınız üzere açıklanan belgelere göre İngiltere hükümeti de uzaylılar var mı yok mu kararsız. Ancak sonradan açıklanacak 3 belge her şeyi değiştirebilir. Sizce gerçekten uzaylılar var mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
18.8B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
18.8B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
18.8B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
18.8B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
18.8B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
18.8B+ 0 0