Iskoçya’Dan Türkiye’Ye Uzanan 12 Bin Yıllık Tünel

Esrarengiz Olaylar, Kategorisin'de Creative Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Bugün bile ulaşımın gelişmiş teknolojiler ile yapılabildiği düşünülürse Yüzyıllar önce bir çok medeniyetin birbirleri ile bağlantılı olabileceği ve bu medeniyetler arasında ulaşımın, haberleşmenin sistematik şekilde yapılabildiği düşüncesi insanların en çok merak ettiği konular arasındadır.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 21B+ Görüntüleme

Kimi teorisyen ve araştırmacıya göre 12.000 yıl önce yapılmış olan bu tünellerin iletişim ve ulaşım amaçlı yapıldıkları öne sürülse de bazılarına göre yırtıcı hayvanlar ve diğer tehlikelere karşı koruma amaçlı inşa edildiğine inanılmaktadır. Secrets Of The Underground Door To An Ancient World (Alm: Tore zur Unterwelt) adlı kitabında Dr. Heinrich Kush, tüm Avrupa kıtasında düzinelerce olan Neolitik yerleşimin altında devasa yeraltı tüneli kanıtları bulunduğunu ve bu muazzam tünellerin antik zaman otobanları olarak sıklıkla ifade edildiğini dile getirmiştir.

Alman Arkeolog Dr. Kusch’a göre, bu tünellerin birçoğunun bugün hala mevcut olması, 12.000 yıl sonra tünel boyutlarının hem karmaşık, hem de büyük olması gerektiğini belirtir.

“Avrupa genelinde bunlardan binlerce vardı.”

“Almanya’da yüzlerce metre uzunluğunda yeraltı tünelleri keşfettik. Avusturya’da da yüzlercesini bulduk. Bu devasa yeraltı tünelleri bütün Avrupa’da bulunuyor ve bunlardan binlerce var.” diyor.

Bazı tüneller nispeten küçük olurken ( 1 Metre genişliğinde ), resmi ya da halka açık etkinlikler için kullanılan geniş odalar ve ihtiyaç depolama alanları olan başka tüneller de bulunmuştu.On bin yıl önce bile, eski insanlar karmaşık yapılar yapma bilgisine ve araçlarına sahip olabildikleri ihtimali ve düşüncesi ve daha doğrusunu söylemek gerekirse "gerçeği" bizi inanılmaz antik maharetlere doğru yöneltmektedir. Bunun kanıtı ise Avrupa’daki Bosna Piramitleri ve kilometrelerce devam eden akıl almaz yapıdaki yeraltı tünelleri.

Avrupa üstünde Kuzey İskoçya’dan Akdeniz’e doğru uzanan binlerce tünel bulunmaktadır. Bazılarının daha büyük ve oturma, depolama ve halka açık etkinlikler için kullanılan geniş odaları mevcuttur. Hepsi tamamı ile birbirine bağlanmıyor fakat bir bütün olarak ele alındığında son derece geniş bir yeraltı ağı oluşumu bulunmaktadır.

Kapadokya'da bulunan Derinkuyu yeraltı şehri, atalarımızın mükemmel ve uzun zamandır kayıp olan inşaat yöntemlerini işaret etmekten geri kalmayan diğer bir kanıt parçası. Muhtemelen Derinkuyu yeraltı şehri, devasa yeraltı tünelleriyle birlikte, yeraltı inşaatı konusunda en büyük başarılardan birisi. Derinkuyu’daki taşın jeolojik özellikleri çok önemli bir şey. Çok yumuşak yapıda bir taş. Bu nedenle, Derinkuyu’nun eski inşaat ustaları bu yeraltı odalarını destekleyecek olan sütunları inşa ederken çok dikkatli olmak zorundaydılar. Eğer bu başarılamasaydı, şehir yerle bir olurdu. Fakat şimdiye kadar arkeologlar Derinkuyu’daki mağaranın çöküşüne ait hiçbir kanıt bulamadılar.

Göbekli Tepe gibi diğer eski anıtlar, bizi on bin yıl önce dünyamızda yaşayan insanların inanılmaz bilgisine ve yeteneklerine doğru yönelten çok önemli kanıtlar.

Dr.Kusch’a göre şapeller çoğunlukla bu yeraltı tünellerinin girişlerine inşa ediliyordu. Çünkü Kilise, tünellerin dinsiz mirasını temsil edebileceğinden korkuyordu. Diğer birçok şey gibi, Kilise bu tünellerin de bir sır olarak kalmasından emin olmak istemişti. Bazı tünel yazıtlarında, bu yeraltı tünellerinin cehenneme giden bir yol veya kapı olarak görüldüğü keşfedilmiştir.

Kaynak: http://www.ancient-code.com/12000-year-old-massive-underground-tunnels-are-real-and-stretch-from-scotland-to-turkey/

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
21B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
21B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
21B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
21B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
21B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
21B+ 0 0