Kara Şovalye Uydusu

Esrarengiz Olaylar, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Kara şövalye uydusu, komplo teorisyenleri ve UFO araştırmacıları tarafından uzun yıllardır konu edilen ve araştırılan gizemlerden birisidir. 13 bin yıldır dünya'nın etrafında dolaştığı iddia edilen ve hatta Mayalar tarafından uzaya yollandığı söylenen bu cisim gerçekten üzerine yüklenen gizemlere sahip midir

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 51.9B+ Görüntüleme

Kara Şövalye Uydusu, dünya yörüngesinde döndüğü tespit edilmiş, siyah renkli bir cisimdir. İlk defa 1899 yılında Nicola Tesla'nın bu uydudan sinyaller aldığı belirtilmektedir. Fakat o dönemde kozmik radyo dalgalarıyla ilgili çalışmaların bilim camiasında yeri olmadığından bu çalışma destek göremez…  Bu olayın sonrasında 1920 yıllarında amatör telsizciler benzer sinyaller duyduklarını açıklamaya başlarlar. Benzer sinyaller Norveç’te 1928 yılında da alınmaya başlanmıştır… 1954 yılına gelindiğinde ise, ABD’de yayınlanan “St. Louis Post Dispatch” ve “San Francisco Examiner” gazeteleri, ABD Hava Kuvvetlerine ait bir haberi yayınlar. Habere göre Dünya yörüngesinde dönen 2 adet uydu vardır. Fakat işin ilginç tarafı, Dünya çevresinde dönen iki uydu olmasına rağmen, hiçbir ülkenin uzaya uydu gönderebilmesi mümkün olmamıştır ve kime ait olduğuna dair kimsenin fikri yoktur.

1960’lı yıllara gelindiğinde ise, ABD ve Sovyetler Birliği’nin yörüngeye uydular göndermeye başlamıştır. Fakat 11 Şubat 1960’da gazeteler yörüngede başka bir uydunun daha dolandığına dair haberler yapmaya başlar. Bahsedilen araç ne ABD ne de Sovyetler Birliği’ne ait değildir. ABD Donanması bu aracı radar yardımı ile tespit eder. Koyu renkli dönen bir cisim olduğu belirtilir. Gazeteler bu cismin kutupsal yörüngeye göre 90 derecelik bir açıyla değil, Ekvator’a göre 79 derecelik bir açıyla yörüngede döndüğünün tespit edildiğini yazar ve Black Knight uydusuna ait hikaye işin içinden çıkılmaz hal alır.

13.000 yıl nasıl ortaya çıktı?
1973 senesinde İskoçyalı araştırmacı ve yazar Duncan Lunan, durumun ne olduğunu öğrenmek için araştırmalar yapmaya başlar. Verileri inceleyen Lunan, bu verilerin Boötes takımyıldızındaki ikiz yıldızlara ait bir yıldız haritası olduğunu söyler. Fakat ilerleyen dönemde kendisi de bu sonuca varırken kullandığı metodun bilimsel olmadığını anlar ve bu sözünü geri alır ve UFO’lara inanmadığını ısrarla belirtir.

Bu nedenle günümüzde “Black Knight” konusunun Epsilon Boötis ile bağlantısı olduğuna veya 13.000 senelik bir uydunun yörüngede dolaştığına dair mantıklı bir kanıt veya açıklama bulunmamaktadır.

NASA bu konu hakkında ne söylüyor?

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Kara Şövalye Uydusu ile ilgili yazılıp çizilenleri pek ciddiye almadı, bu gizemli cismin basit bir uzay çöpü olduğunu ve abartılmaması gerektiğini açıkladılar. NASA'ya göre bu mesele hakkında yazılanlar, bilim kurgu yazarlarının uydurduğu gerçekle alakası olmayan hayal ürünleriydi.

Çekilen gerçek fotoğraflar
Değişik yıllar içerisinde “Black Knight” ile ilgili değişik teoriler ve bulgular ortaya atılmış olmasına rağmen en net veriler 1998 yılındaki Endeavor STS-88 uçuşu sırasında ortaya çıkar. Endeavor’da bulunan astronotlar, görünümü tuhaf bir cismin fotoğraflarını çekerler ve ardından NASA bu fotoğrafları internet sitesinde paylaşır. Bir süre sonra bu fotoğraflar yayından kaldırılır. Fakat kısa bir süre sonra farklı siteler üzerinden fotoğraflar tekrar yayınlanmaya başlar. Bu olayların üzerine NASA, fotoğrafta yer alan cismin bir enkaz parçasına veya uzay çöplüğüne ait olduğunu açıklar.

Konuya ait başka bir açıklamada ise, Kutupsal yörüngede ilerleyen bir cismin hızının çok yüksek olacağı için bu netlikte fotoğraflar çekilmesinin gerçekten çok zor olduğu söylenir. Astronotların gemi dışındaki çalışmaları sırasında termal bir battaniye kaybettiği, bir tarafı gümüş renkli diğer tarafı da siyah renkli olan bu battaniyenin sürüklenme sırasında şeklinin değiştiği için garip bir görüntüye büründüğü açıklaması yapılır. Bu nedenle resimlerde görünen cismin çalışmalar sırasında kaybolan bir termal battaniye olduğu da söylenir.

Peki yıllar boyu öne sürülen kanıtlar Efsane mi Gerçek mi ?

Gerçekten de 1998 yılında bu siyah renkli cismin fotoğrafı çekilene kadar, uzaya birçok mekik, kapsül veya uzay aracı yollanmıştı. Dolayısıyla NASA'nın açıklamasında belirttiği gibi, Kara Şövalye Uydusunun onlarca araçtan birinin parçası olma ihtimali kulağa çok mantıklı gelmektedir.

Diğer yandan Nicola Tesla gerçekten uzaydan birtakım sinyaller aldığını beyan etmiştir. Fakat bu sinyallerin Kara Şövalye Uydusundan alınmış olabileceği ihtimali, tahminden öte bir kanıtla somut hale getirilmemiştir. Netice itibarıyla Kara Şövalye Uydusunun 13.000 yıllık bir gizem olduğuna inanıp inanmamak tamamen öznel bir karar meselesidir. Ancak bilim, kesin ve net bir şekilde bu gizemli olayı da açıklamaktadır.

Internette yer alan videolar
Youtube üzerinde konuyla ilgili çok sayıda video ve belgesel tarzı yapımlar bulunmakta. işte o video ve belgesellerden bazıları

 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
51.9B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
51.9B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
51.9B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
51.9B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
51.9B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
51.9B+ 0 0