Kimlik Avcılığı Ile Dolandırılabilirsiniz!

Deep Web, Kategorisin'de desperado Tarafından 5 Ay Önce Yayınlandı

Dark Web'in iyi niyetli olmayan kullanıcıları kimlik avcılığı yöntemi ile kullanıcıların bilgilerine ulaşıp bu bilgiler sayesinde kredi kartı ve diğer kişisel bilgileriniz ile normal kullanıcılara zarar verebiliyor. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 3.6B+ Görüntüleme

Daha önce merak edilen konulardan biri olan "Deep Web'e girmek suçmu" araştırmamızda normal olarak girip dolaşıp çıkmanızda bir sakınca olmadığını ancak birazdan anlatacağımız konudaki gibi işlemler yaparsanız işte o zaman başınızın derdi gireceğini söyleyebiliriz..

35 yaşında Micheal Richo isimli dolandırıcı, yakın geçmişte Bitcoin çalmak için kimlik avı tekniğini kullandığı için tutuklanmıştı.

Resmi mahkeme belgelerinde Richo’nun popüler bir kimlik avı sitesi işlettiği anlaşıldı. Pazar yerleri tam olarak açıklamasa da, AlphaBay ve Dream Market gibi büyük alışveriş sitelerinin tasarımını kopyalayarak AlphaBay’e girdiğini sanan kullanıcıları kendi sistemine sokan Richo, bu giriş bilgilerini kullanarak gerçek hesaplara erişebiliyordu.

Bu taktiği kullanarak yaklaşık 365 bin dolar para kazanan Richo, 2013’te yasadışı işiyle ilgili Dark Web forumlarında takılırken yaptığı itiraflardan dolayı yakalandı. Deep Web, Dark Web gibi yerler suçluların bol olduğu yer olsa da, bu yerlerde özel güvenlik uzmanları da yer alıyor.

Yetkililer, uzun süredir takip ettikleri Richo’nun tüm bilgisayar ve depolama alanlarına erişerek kendisinin 30 yıl hapis cezası almasını sağladılar.

Bu olayın benzerleri Dark Web’de dönmeye devam ediyor. Yetkililer normal web’de gezerken, hatta Facebook hesabımıza giriş yaparken bile dikkatli olmamızı istiyorlar. Biz de uyarımızı yapalım; giriş yapacağınız sayfaları bir kez daha kontrol edin. Orijinal sayfaya benzer sayfalarla kandırılabilir ve çok ciddi zararlara maruz kalabilirsiniz.

Kaynak: WebTekno, Google, Wiki, İnternet Haber

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Zaman Yolcuğunu Çoktan Bulundu..

Paranormal Elite isimli bir kanal, zaman yolcusu olduğunu iddia e..
5 Ay Önce
3.6B+ 0 0

Abd'de 'düz Dünya' Konferansı ..

Uluslararası Düz Dünya Konferansı adı verilen toplantıda Dünyanın..
5 Ay Önce
3.6B+ 0 0

Uzaylılar 23 Rus Askerini Taşa..

Ukraynada bulunan bir gazeteye KGB tarafından hazırlanan bir rapo..
5 Ay Önce
3.6B+ 0 0

Gizemli Gezegen Nibiru Dünya’Y..

Komplo teorisyenlerine göre güneş tutulmasının ardından Nibiru is..
5 Ay Önce
3.6B+ 0 0

6. Kitlesel Yok Oluş Süreci Iç..

Bilim insanlarına göre dünya tarihinde daha önce 5 kez yaşanmış k..
5 Ay Önce
3.6B+ 0 0

Güneş’Te Büyük Bir Delik Oluşt..

NASAnın Güneşte yeni keşfettiği ve tam olarak 120 bin kilometre ç..
5 Ay Önce
3.6B+ 0 0