Kuran'da Uzaylılar

Ufoloji, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Celal Yeniçeri, Kuran-ı Kerim’de uzayda başka canlıların veya varlıkların olduğuna işaret eden ayetlerin bulunduğunu ve dünyadaki canlılarla uzaylıların bir gün mutlaka buluşacağını ifade etti. Araştırmalarını ‘‘Uzay Ayetleri Tefsiri-İslam Açısından Kainat ve İmkanları’’ adını verdiği 500 sayfalık bir kitapta toplayan Prof. Yeniçeri, kitabın uzaydaki hayatı anlatan ilk kitap olduğunu da sözlerine ekledi.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 152.2B+ Görüntüleme

Uzaylıların insanlara zarar vereceği yolunda herhangi bir ayetin bulunmadığını belirten Prof. Dr. Yeniçeri “uzaylıların dini inançları var mı?’’ sorusunu ise şöyle yanıtladı;  Peygamberimizin amcasının oğlu İbni Abbas, göklerdeki yerkürelerden bahsederken ‘Burada Adem varsa, oralarda da Adem vardır Adem gibi, Musa vardır Musa gibi, İsa vardır İsa gibi… Eğer, bu ayetlerin gerçeklerini açıklarsam bunları inkara yönelirsiniz’ diyor. Ayetler yorumlandığı zaman, kainattaki yerkürelere de, öteki arzlara da kutsal kitap gönderildiğini anlıyoruz.’’  ‘Kuran’da geçen ‘Dabbe’ kelimesi ayaklarıyla yürüyen canlılar anlamına geliyor. Ve uzayda da bu canlıların olduğu işaret ediliyor’’ dedi.

Prof. Yeniçeri’nin sözüne ettiği bazı ayetler ise şunlar: 

- Maide Suresi-29: Göklerin ve yerin ve onlarda olan mahlukların maliki Allah’tır..

- Talak Suresi-12: Allah yeri, göğü ve yerden de bir o kadarını yaratmış olandır. O’nun emri bütün bunlar arasında iner durur.. 

- Sura Suresi-29: Gökleri ve yeryüzünü ve bunların içindeki üretip yaydığı canlıları yaratması da O’nun ayetlerindendir. O dilediği zaman bunların hepsini birarada toplamaya da güç yetirir.

Kuran’daki bazı ayet ve hadislerde uzaylılarla insanoğlunun buluşacağının da ima edildiğini belirten Prof. Dr. Yeniçeri şöyle devam etti; Bazı din alimleri bu buluşmanın kıyamet günü olacağını söylüyor. Fakat asıl zararı uzaylılar değil, YeCüc, MeCüc ismi verilen bir kavim verecektir. Yeniçeri, bu kavimle ilgili olarak bir ayette, “Dünyada insanların işini bitirdik, göklerin de işini bitirelim” ifadesinin bulunduğunu da sözlerine eklemektedir.

 
Kaynak: gizemligercekler.com

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
152.2B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
152.2B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
152.2B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
152.2B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
152.2B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
152.2B+ 0 0