Nasa’Nın Ufo Sırları Ve Aydaki Şehirler

Nasa Gerçekleri, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Apollo Ay programı sırasında NASA’nın Lunar Receiving Laboratuarında Data ve Fotoğraf Kontrol Departmanının eski yöneticilerinden olan Ken Johnston sansasyonel açıklamalarda bulundu. Amerikan astronotlarının Ay’a indiklerinde eski harabeler ve daha önce bilinmeyen bir teknoloji ile karşılaştıklarını söyledi. Astronotlar buldukları nesnelerin fotoğraflarını çekmiş, fakat NASA Johnston’a resimleri yok etmesini konusunda emir vermişti.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 37.3B+ Görüntüleme

Ancak Johnston iç güdülerinden dolayı bu emre uymadı. ABD hükümetinin bu bilgiyi 40 yıldır gizlediğini söyleyen Johnston’un iddiaları “Karanlık Misyon: NASA’nın Gizli Tarihi” adlı kitapta ortaya konuyor, kitabın ortak yazarları eski NASA danışmanı ve CBS Bilim Danışmanı Richard C. Hoagland ve Mike Bara, aerospace mühendislik danışmanı. Kitaptaki düşük kalitedeki resimler camdan yapılmış kubbeye benzer yapıların, taş kulelerin ve havada asılı kalelerin yıkıntılarını gösteriyor. kitabın yazarları Sovyetler Birliği ile ay yarışı başlatan Başkan Kennedy’nin aslında dünya dışı teknolojileri Moskova ile paylaşmaya niyetli olduğunu söylüyorlar.

Öte yandan NASA’nın 40 yıl önce çektiği fotoğrafın üzerindeki küçük bir ayrıntı Ay’la ilgili yeni bir iddiayı ortaya çıkardı. Ay’a Neil Armstrong, Edwin Aldrin ve Michael Colins’den önce belirlenmeyen bir cismin indiği, ABD’li bilim adamlarının bunu fark ettiği ancak Ay’a gitme misyonunu tehlikeye atmamak için 40 yıl boyunca bu fotoğrafın sır gibi saklandığı belirtiliyor. Resim büyütüldüğünde üzeri siyah, altı beyaz, dikdörtgen kule gibi bir yapı göze çarpıyor. NASA’nın AS11-40-5854HR katalog numarasıyla sakladığı fotoğrafta Ay’ın üzerinde konuşlanan belirsiz cismin gölgesi de fark ediliyor. Bilim adamları gölgesi olan bu cismin Ay’a ait olmadığını belirtiyor ve şu soruyu tartışıyor. Yoksa bilindiğinin aksine Ay’a Neil Armstrong’dan önce başkaları mı inmişti ?

Ay’ın Dünya’dan görülmeyen karanlık taraf diye tabir edilen bölümünde bir uzaylı üssü olduğu iddiaları yıllardır sürmektedir. İngiliz Sun gazetesinin yayımladığı görüntülerde, bir vadinin içinde bulunan ve bir askeri havaalanını andıran üssün çevresinde dağlar bulunuyor. Bilim adamları, yeni elde edilen kanıtlarla, Ay’ın bazı astronomların düşündüğü gibi tamamen ölü bir yer olmadığını öne sürüyor ve Ay yüzeyinde zaman zaman yoğun bir hareketlilik gözlemlendiğini belirtiyorlar. Uzun aralıklarla da olsa Ay yüzeyinde değişiklikler olduğu rapor edilmektedir. Eski ABD Donanma İstihbarat görevlisi Milton Cooper da, Ay üzerinde bulunan ve istihbaratçıların “Uzaylı Üssü Luna” olarak adlandırıldıkları bir üstten söz etmişti. Cooper’a göre, Ay’ın uzak kesimlerinde bulunan bu uzaylı üssü Ay’a inen Apollo astronotları tarafından da görülmüş ve filme alınmıştı. Ana gemi adı verilen devasa uzay gemilerinin bulunduğu bu üstte, çok büyük makineler kullanılarak maden çalışmaları yapıldığı iddia ediliyor.

Kanada’da yayınlanan Midnight gazetesinin 8 Şubat 1977 tarihinde bu konuyla ilgili fotoğraflar ve Harry Sentt imzasıyla da bir sayfa yazı yayımlamıştı. Bu makaleden bazı satırları şöyle: "Amerikan bilim adamlarının söylediklerine göre, Ay’da yabancılara rastlanmıştır. Onların makinaları ve çalışmaları, bu sayfada yayımlanmış bulunan NASA’nın resmî fotoğraflarında görülebilir. Bir Amerikan astronomunun belirttiğine göre, Amerika oradaki yabancılarla yüzyüze gelmekten çekindiği için Ay keşif programını ertelemiş bulunmaktadır. Astronom George H. Leonard ismini açıklanmasını istemeyen bir uzay bilimcinin, kendisine dünyadaki seçkin (yönetici) kimselerin uzaylılar hakkında haberdar edildiğini söylediğini bildirmiştir."

Astronom Leonard 1973’de emekliye ayrıldığından beri resmen gizlenen gerçeklere karşı mücadele etmiş, binlerce fotoğrafı uzay bilimcilerle birlikte incelemiştir. Bu çalışmalarının bir ürünü olarak "Somebody Else is on the Moon" (Ay’da Başka Biri Var) kitabını yayımlamış bulunmaktadır. Gerek resmî fotoğraflara, gerekse kendi çizimlerine dayanarak Ay’daki uzaylıların aktivitesini, krater seviyelerinin alçalmasını, yüzeyde dolaşan dev makinalarla toprağın düzeltilmesini ve bazı kraterlerin içinden toprağın dışa doğru nasıl püskürtüldüğünü açıklamaktadır. Leonard "Onların kim olduklarını bilmiyorum. Fakat çok iyi biliyorum ki, hükümet Amerikan halkından bu keşfi saklamaktadır." diyor.

Bir diğer UFO araştırmacısı olan Majör Donald Keyhoe da uydumuz Ay’ın üzerinde "dünya dışı" astronotların mevcut olduklarına kanaat getirmiştir. Keyhoe, "Uçan Daire İhaneti" (Flying Saucers Conspiraey, New York, Holt, 1955) adlı kitabında bu inancını doğrulamaktadır: "Tüm kanıtlar, sadece bir Ay üssünün mevcudiyetini değil, zekî, bir ırkın operasyonlarının halihazırda başlamış olduğunu da göstermektedirler. Eğer bu doğruysa, sözkonusu varlıklar kimler olabilir, Başka gezegenlerden mi gelmektedirler, yoksa Ay kökenli olabilirlermi? İhtimallerin çok çeşitli olduğunu kabul etmek gerekir. Yüzeyde yaşayan varlıklar Ay’ın atmosferi incelmeden çok önce orada yerleşmiş olabilirler. Bu takdirde, sentetik bir "yeraltı atmosferi" yaratarak değişen şartlara uymuş olabilirler. Fakat, Ay Irkı’nın her zaman için yeraltında yaşayarak sürekli meteor bombardımanından korunmuş olmaları daha muhtemeldir." demektedir.

 
Kaynak:gizemligercekler.com

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
37.3B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
37.3B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
37.3B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
37.3B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
37.3B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
37.3B+ 0 0