Naziler 2. Dünya Savaşı'ndan Sonra Ay'da Bir Üs Kurdu!

Irklar - Medeniyetler, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Çoğu insana Nazi ve Adolf Hitler dediğinizde akılına yaptığı insan dışı vahşi deneyler, diktatörlük ve benzeri şeyler gelir. Aslında Adolf hitler araştırıldığında Antarktika, düz dünya, ve oyuk dünya gibi konularda da parmağı olduğu anlaşılıyor

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 40.2B+ Görüntüleme

Bilim kurgu meraklıları ve komplo teorisyenlerine göre, Alman astronotları savaşın ardından Ay'a seyahat etmiş, burada tüm dünyadan gizli bir üs kurmuş hatta kimilerine göre Adolf Hitler kendisini ölü gibi göstererek Ay'daki bu üsse kaçmış, hayatının geri kalanını orada bulunan bir sığınakta geçirmişti.

O günden bu yana yerçekimine karşı koyabilen teknoloji üzerinde çalışmalar yaptığı bilinen Nazilerin, bir gün göklerden devasa uzay araçlarıyla geri geleceği öne sürülüyor. Örneğin 1947 yılında ABD'nin New Mexico eyaletinde gerçekleşen Roswell UFO Vakası tamamen Nazilerin geliştirmeye çalıştığı uzay aracı teknolojisiyle bağlantılıydı ve teoriye kesin bir kanıt sunuyordu.

Romanyalı bilim insanı Radovan Tomovici, konu hakkında şunları söylüyor:

Nazilerin II. Dünya Savaşı boyunca yüksek rütbeli SS subayı Hans Kammler tarafından yürütülen bir uzay programı üzerinde çalıştığı yetmiş yıla yakın zamandır bilinen bir gerçek. Onlar, uzayda hakimiyet kuran ilk millet olmayı her şeyden çok istiyorlardı. Kammler'in savaşın sonlarına doğru Antarktika'ya giderek kayıplara karışması da amaçlarına ulaşmış olma ihtimâllerinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Antarktika'da yürütülen uzay programı

Nazilerin bir uzay programı yürüttüğü ve dev UFO’larla ilk önce Antarktika, ardından da uzaya gittikleri yönündeki iddialar, İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından tartışılmaya başlanmıştı. Üstelik bu iddiada bulunanlar, Antarktika'nın belirli bir noktasına işaret ediyordu: 1939 yılında Nazi Almanyası tarafından keşfedilen ve adını keşfi yapan gemiden alan Neuschwabenland (Yeni Svabya). Bölgenin keşfedilmesinden birkaç sene sonra, savaşın sona erdiği 1945 Mayısı'nda Nazilerin gemi ve uçaklarla bölgeye giderek uzay programını hayata geçirdikleri düşünülüyor. Ama aslında Nazilerin Antarktika kıtasına gitme nedenleri tamamen farklıydı 

Naziler ve Ufo Teknolojisi Hakkındaki Konu

Dönemin saygıdeğer havacılık mühendislerinden olan Sir Roy Fedden ise konu hakkında şunları söylüyordu:

1940 ve 1950'li yıllara baktığımızda, söz konusu uçan daireleri geliştirme kapasitesi olan tek ülkenin Nazi Almanyası olduğunu görüyoruz. Üstelik onların bu konu üzerinde durduğu ve uzay yolculuğunu mümkün kılacak teknolojiler geliştirmeye çalıştığı da bilinen bir gerçek.

Almanların Uzay Yolculuğu Hayali

Almanların uzay programına olan ilgisi Nazi iktidarının öncesindeki yıllarda, 1920’li ve 30’lu yıllarda çoktan başlamıştı. Adolf Hitler’i Almanya’nın lideri olma yolunda her zaman destekleyen ve Nazi partisinin kurulduğu günden itibaren arkasında olan Thule teşkilatı, elektro manyetik yerçekimi motorları geliştirmeye çalışıyordu.
 

Yerçekimine karşı koyabilen uzay araçları ilk olarak 1935 yılında Hauneburg kasabasında test edildi. Ünlü Alman fizikçi ve mühendis Hermann Oberth’in, uzayda yolculuğun gerçekleştirilebileceğini öne sürdüğü yıllarda, Almanlar Haunebu adını verdikleri uzay araçlarının projesini hayata geçirmişti bile. 
Almanların tutsak ettiği Avusturyalı deha Viktor Schauberger, 1939’da Haunebu–1 uçan dairesinin yerden yükselmesini sağlayan kişi oldu. Ancak ilerleyen yıllarda savaşın gidişatının değişmesi ve düşmanı durdurmak için V-2 gibi büyük silahlara ihtiyaç duyulması, Schauberger’in çalışmalarını arka planda bıraktı.
Neufeld, “Naziler yönetime geldiğinde tüm kaynaklarını füze teknolojisine aktarmaya başladı” ifadesini kullandı. Savaşın kaybedilmesiyle de, suyun sihirbazı olarak bilinen bilim insanının çalışmaları müttefiklerin eline geçti. 

İyi ve Kötü Naziler

İkinci Dünya Savaşı’nın kaybedilmesinin ardından, Alman bilim insanları ABD ve Sovyetlerin uzay programlarına öncülük eden isimler oldular. Karizmatik von Braun, NASA’nın itici gücü haline gelirken, Almanların uzay programı hakkındaki efsanelerin de canlı kalmasını sağladı.

Neufeld, “von Braun ve yanındaki bazı önemli isimler, Nazi yönetimi altında çalışırken aslında kafalarında yatan asıl konunun uzay olduğuna dair yanlış bir izlenimin yayılmasına neden oldular... Birçoğu silah projelerini açıkça destekledi, hatta bazıları çok hırslı Nazilerdi. Ancak savaşın ardından eski kimliklerinden uzaklaştılar” dedi.

Alman bilim insanlarının gerçekte neyi savunduğu, müttefikler arasında onların “iyi ve kötü Naziler” olarak ayrılmalarına neden oldu. Von Braun ve arkadaşları ilk gruba girerken, SS birliğinin komutanı Heinrich Himmler ve Auschwitz toplama kampında yaptığı deneylerle bilinen SS komutanı Josef Mengele, ikinci gruba giriyordu.

Neufeld, “von Braun bir uzay tutkunuydu... Uzay onun umursadığı tek şeydi. Aynı zamanda sağcı bir milliyetçi ve Nazilere sempatisi olan bir insandı. Kısaca silah üretmek onun için bir çelişki değildi. Hem savaşa hem de uzay keşfine hizmet edecek roketler yapabilirdi” ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
40.2B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
40.2B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
40.2B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
40.2B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
40.2B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
40.2B+ 0 0