Naziler Ve Ufo Teknolojisi

Ufoloji, Kategorisin'de Creative Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

Bir döneme damgasını vurmuş ve Dünyayı yeniden yapılandıran 2.Dünya Savaşı'nın mimarı Nazi'lerdir. Nazi Almanya’sının savaş döneminde UFO ürettiği ve kullandığı da en çok ilgi çeken ve araştırmaya değer konuların başında geliyor. Bu konuda bir çok teori ortaya atılmıştır.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 29.5B+ Görüntüleme

7 Haziran 1945 tarihli New York Times gazetesindeki bir habere göre: “Uçan daireler bir gizli silahtır. Almanlar tarafından üretilmiş ve ülkenin batı sınırında ortaya çıkarılmıştır. Amerikan hava kuvvetlerinin verdiği bilgiye göre, Almanya semalarında uçan gümüş balonlar görülmüştür. Hatta bunların bazıları neredeyse saydam yapıdadır.” 

Haberin medyada yer almasından sonra, dünya çapında UFO ihbarları artmaya başladı ve bu uçan dairelerin, Alman yapımı silahlar olduğu dedikodusu hızla yayıldı. İnsanlar, Alman silah endüstrisinin bu garip nesneleri ürettiğine inanıyorlardı. UFO gözlemleri hızla artarken, özellikle İskandinavya gökleri sık sık uçan gemiler tarafından ziyaret ediliyordu. İskandinavya’da Alman garnizonları kurulmuş ve bunlar savaşın sonuna kadar bölgede kalmışlardı. 

Bu dönemde “SS” ideolojisi, yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda insanlığın yararına ve çok sayıda kişi tarafından kullanılabilecek yeni enerji kaynakları aramaya yönelikti. Bir süre sonra Victor Schönberger‘in uçan daire taslakları ortaya çıktı. Hazırlanan plan ve çizimlerin, ünlü temasçı George Adamski’nin 1952 yılında resmini çektiği UFO'larıyla inanılmaz bir benzerliğe sahiplerdi.

Almanlar 1941 ve 1942 yıllarında daire biçimli uçak üretimine çoktan girişmişti bile. Ancak ilk denemelerde çok büyük yapım hataları ortaya çıktı. V-1, V-2, V-4 den sonra, 1942 yılında mühendis Richard Miethe, İtalyan bilim adamı Giuseppe Bellonzo ile V-7 nin yeni modeli üzerinde çalışmaya başladılar. Zaman geçerken Hitler’in de desteğini alan Miethe-Bellonzo ekibi, Schriever-Habermohl ikilisiyle ortak araştırmaya girdiler. Böylece inanılmaz efsanevi V-7 ortaya çıktı ilk uçuş denemesi 20.813 metre, ikinci uçuşta ise 24.200 metreye kadar yükseldi. Diğer yandan Vril adıyla bilinen uçan diskler projesi de devam ediyordu. Bu projenin mimarı Schumann grubuydu ve mucize yaratan silahlar konusunda uzmanlaşmış SS E-4 bölümünden destek alıyordu. Vril-1 serisinde tam 17 cismin üretildiği biliniyor. Disklerin çapı 11.56 metre idi ve saatte 2.900 kilometre hıza ulaşabiliyorlardı. Garip bir biçimde Vril-1 ve Vril-9 un görünümleri, Amerikalı astronot Edwin Aldrige’in ay yüzeyinde gördüğü nesnelere çok benziyordu!!

Almanya’da ortaya çıkan yeni tarihi kaynaklar Hitler’in savaşın son döneminde UFO’lara benzeyen uçaklar geliştirdiğini ortaya koydu. Alman belgelerine göre 1943 yılında Naziler Avrupa’da hala üstünlüğünü korumaya devam ediyordu. Ancak diğer bölgelerde orduları gerilemeye başlamıştı. Bunun üzerine Hitler çareyi Pseudonym 7 adı verdiği kanatsız uçaklar üretmekte buldu. Andreas Epp adlı bir mühendisten çalınan planlarla hazırlanan prototip uçaklar, radarlara yakalanmıyor ve kendi çevrelerinde dönerek hareket ediyordu. Hazırlanan 15 prototip uçağın görünüşü UFO’lara benziyordu. 

Hitler test uçuşları başarıyla sonuçlanınca bunları dostu İtalyan Mussolini’ye de tanıttı. Mussolini’nin silah danışmanlarından Luigi Romersa Almanlar’ın UFO’sunu “Yuvarlaktı, ortasında çevresi tamamen camla kaplı bir kokpiti, kenarında jet motorları vardı” diyerek tarif ediyor. Fabrika hataları nedeniyle uçaklar üretilemedi. Savaşın son aylarında da Prag’da Skoda fabrikası ile beraber çizimleri ve prototipleri de yok edildi. 

Haziran 1937”de, Hitler ve Goering”in de aralarında bulunduğu Nazi ordusunun başta gelenleri, birliklerinden özel olarak seçilmiş kuvvetleri ülke dışına yolladılar. Bu birliklerin görevi, uzay ve uzaylılarla ilgili bilgi toplamaktı. Araştırmalar sırasında Türkiye sınırları içinde Nuh’un Gemisinin bulunduğu farz edilen Ağrı Dağı’nda bazı hikâyeler dinlediler.

Aklımıza en çok takılan sorulardan bir tanesi de "Eğer naziler yenilmemiş olsaydı bu gün dünya nasıl bir durumda olacaktı".

Konuyla ilgili videoyu hep beraber izleyelim.. İyi seyirler.

Kaynaklar: İlhan Yılmam, Onedio, Wikipedia

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
29.5B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
29.5B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
29.5B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
29.5B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
29.5B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
29.5B+ 0 0