Sahte Dünya Resimleri

Düz Dünya, Kategorisin'de desperado Tarafından 8 Ay Önce Yayınlandı

Düz dünya teorisi ile ilgili olarak ne zaman konuşmaya başlasanız sizlere Nasa, Uluslararası Uzay İstasyonu ve diğer uzay araştırmaları yapan kuruluşların uzaydan çekmiş olduğu dünya resimleri gösterilir. Aslında bu resimlerin tamamı bilgisayar ortamında adobe firmasının çıkarmış olduğu photoshop programı ile yapıldığı söylenmektedir. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 16.6B+ Görüntüleme

1972'de Apollo 17'den çekildiğini iddia ettikleri resimlerin gerçek olduğunu iddia ediyorlar. ama aynı zamanda 2015 epik Dünya fotoğrafının da gerçek olduğunu iddia ediyorlar. Ama NASA çalışanı Robert Simmon bize bunları nasıl oluşturduklarının ipuçlarını 2002'de Blue Marble 2.0'ı yaratırken ki deneyimlerini anlatırken veriyor. Şimdi ona "Bay Blue Marble" Diyorlar :)

 Kendisi bir rööportaj verdi ve deki ki, 

Alçak yörünge üzerinden, yarımkürenin tamamını, Küre'nin bir tarafını, gösteren bir fotoğraf en son 1972 yılında apollo 17'den çekilmişti. Nasa'nın Dünya gözlem sistemi (EOS) uyduları Dünya'nın sağlığını kontrol etmek amacıyla tasarlanmıştır. Nihayet 2002'de tüm Dünya'nın anlık görüntüsünü yapabilmek için yeterli veriye sahip olduk ve böylelikle yaptık. 

Blue Marble 2.0 Yaparken öncelikle verileri toplayıp bunlardan resim yapmak ve aslında bulutları kaldırmak zorundaydık. ve butlutları sonrası için kenara koyup okyanusa gittik. Bu, denizdeki Fitoplanktonları ölçen araçtan geliyor. Alçak olan yerleri koyu mavi ile renklendirdim, çünkü okyanus ortalarında genellikle düşüktür. ve biraz daha yüksek olduğu yerlerde biraz daha yeşildi, ve bulutları geri getirdik. ama küçük bir problem var, çünkü her yörünge arasında hafif bir aralık vardı. o nedenle bazılarının üzeri boyandı. ve atmosfere benzeyen bir başka tabaka vardı. ve burada küçük parlak ışık noktası var. Yansıtıcı parlak nokta deniyor. ve bu Güneş ışığının su üzerindeki yansımasıydı. ama hepsini bir anda bir araya getiremezdiniz. gerçekçi görünmüyordu. düz görünüyordu, bulutların bir nevi içi görünüyordu. CTRL+Z (Geri al tuş kombinasyonu) tuşunu oldukça sık kullanmak zorunda kaldım. ve böyle olduğunu hayal ediyorum.

Maalesef astronot değilim, hiç uzaya gitmedim ama bu resimlere defalarca baktım, bir şekilde özünü almaya çalıştım. Photoshop yapıldı, Ama yapılmak zorundaydı. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
8 Ay Önce
16.6B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
8 Ay Önce
16.6B+ 0 0

Mars'ta Görünen Yuvarlak Cisim..

Marsta yeşil bir top güllesi bulursak, kızıl gezegen hakkında tüm..
8 Ay Önce
16.6B+ 0 0

Amatör Roket Için Izin Alamadı..

ev yapımı buharlı roketiyle 550 metre yüksekliğe çıkmayı düşünen ..
8 Ay Önce
16.6B+ 0 0

Zaman Yolcuğunu Çoktan Bulundu..

Paranormal Elite isimli bir kanal, zaman yolcusu olduğunu iddia e..
8 Ay Önce
16.6B+ 0 0

Abd'de 'düz Dünya' Konferansı ..

Uluslararası Düz Dünya Konferansı adı verilen toplantıda Dünyanın..
8 Ay Önce
16.6B+ 0 0