Siyah Giyen Adamlar Efsanesi

Ufoloji, Kategorisin'de desperado Tarafından 1 Yıl Önce Yayınlandı

Çoğunuzun hatırlayacağı üzere sinema tarihinin en iyi filmleri arasına giren Siyah Giyen Adamlar(1997) Men In Black filmi, Uzaylılar ve dünya arasındaki köprü görevini üstlenen gizli bir kurumu konu almaktaydı. Benimde sevdiğim çok güzel bir bilim kurgu filmiydi.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 8.1B+ Görüntüleme

Aslında güzel bir bilimkurgu senaryosu gibi görünse de Siyah Giyen Adamlar gerçekten var olduğu ve bu işi yaptıkları iddia edilmiş ve film senaryosu bu konudan esinlenmiştir.
 
1950'lerde ve 1960'da Amerika'da yoğun bir UFO popüleritesi ortaya çıktı. Özellikle Roswell olayının ardından her tarafta UFO vakaları, 51. bölge, ufolarla iletişim haberleri ortalığı kasıp kavurmaya başladı. Ancak UFO soruşturmaları yapanlar, tanıklar ile iletişime geçtiğinde tuhaf bir şekilde çoğu tanığın, hatırlama güçlüğü çektiği ve unutkanlık yaşadığını fark ettiler. (Özetle uzaylılar ile iletişime geçtiğini iddia eden insanlar bu kişilerle görüştükten sonra iddia ettikleri olayların peşini bıraktı)

Daha sonradan Şahitler, Cadillac marka arabaya binen genellikle siyah takım elbise giyip siyah güneş gözlüğü takan tuhaf tiplerin çevrelerinde görüldüğünü iddia etmeye başladı. Hemen yeni bir teori ortaya atıldı. Bu teoriye göre hükümet UFO'lar ve uzaylılarla ilgili bilgilerin saklanması ve konuşulmasını ısrarla gizliyor ve kamuoyunu susturuyordu. Bu sebeple uzaylılarla iletişime geçenler Bu şekilde anıları silinerek, hiçbir şey olmamış gibi yaşamaları ve uzaylı bilgilerinin unutturularak yok olması sağlanıyordu. 

 

Araştırmacı Bill Moore, Amerikan Hava Kuvvetleri bürosu özel araştırmalar dairesi bünyesinde böyle bir gerçek birimin olduğuna inanmaktadır. Onun iddiasına göre 1948'de kurulan bu özel güvenlik birimi FBI örnek alınarak tasarlanmış ve bir cihaz kullanarak şahitlerin anılarını silmektedir. Ayrıca AFOSI adı verilen bu birimin bir diğer görevide Hava Kuvvetleri teknoloji programlarını ve personelini küresel düzeyde korumaktır. Bu da akıllara ele geçirdikleri ufolar ve uzaylılarardan esinlenilerek Amerika'nın yaptığı Yüksek Teknoloji uçakları ve radar sistemlerini korumak olduğu akla gelebilir.

Her ne kadar Siyah Giyen Adamlar uçuk bir İddia olsada, UFO enkazlarını temizleyip şahitlerin anılarını silerek UFO olaylarının üzerini kapattığı iddiası dönemin yoğun bir gündemi olmuştur. Bu İddaa şahitlerin hatırlama güçlüğü ve ufolarla ilgili basına ve kamuoyunun kanıtları bulamamasını aslında açıklayabilir.

Roswell olayında UFO parçalarını ve uzaylı otopsilerini gördüğünü söyleyen şahitler olmasına ve başka UFO vakalarının bilerek üstünün örtülmesi gibi olayların Amerika'da sık yaşanması nedeniyle bu iddialar üzerinde ki sır perdesi hala devam etmektedir. 
Amerika birleşik Devleti'nin sürekli UFO olaylarını yalanlayarak üzerini örtmeye çalışması ve bir şeyler saklandığının belli olması nedeniyle UFO ve Amerika'yla ilgili Siyah Giyen Adamlar gibi teoriler sürekli gündemi meşgul etmektedir. 

Kaynak: Tarih Komplo

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
1 Yıl Önce
8.1B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
1 Yıl Önce
8.1B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
1 Yıl Önce
8.1B+ 0 0

Mars'ta Görünen Yuvarlak Cisim..

Marsta yeşil bir top güllesi bulursak, kızıl gezegen hakkında tüm..
1 Yıl Önce
8.1B+ 0 0

Amatör Roket Için Izin Alamadı..

ev yapımı buharlı roketiyle 550 metre yüksekliğe çıkmayı düşünen ..
1 Yıl Önce
8.1B+ 0 0

Zaman Yolcuğunu Çoktan Bulundu..

Paranormal Elite isimli bir kanal, zaman yolcusu olduğunu iddia e..
1 Yıl Önce
8.1B+ 0 0