Tarihi Türk Piramitleri'nin Sırrı

Irklar - Medeniyetler, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Çin'in Xi'an şehrinin (Doğu Türkistan Sınırı) yaklaşık 100 kilometre uzağında bulunan ve bugün yasak bölge olarak ilan edilen yerde, Dünya tarihinin en önemli gizemlerinden birini bulunmakta

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 44.5B+ Görüntüleme

Ön Türklere ait olduğu düşünülen devasa piramitlerin içerdiği Gizem Çin'in yasaklamaları nedeniyle günümüzde hala gizemini korumaktadır. Aslında bu piramitlerin Kurgan adı verilen Türk korunakları olduğu şeklinde genel bir görüş olmasına rağmen, Şekli itibariyle piramit olarak kabul görmektedir. Bu piramitler içerisinde en ünlüsü ise Beyaz Piramit olarak bilinmektedir.

Beyaz Piramit'in özellikleri
Beyaz piramit yüksekliği 300 metre olup dünya üzerindeki en yüksek ve en büyük piramittir. Beyaz piramit İlk defa İkinci Dünya savaşında bir uçak pilotu tarafından keşfedildiği iddia edilse de piramitleri Aslında kimin keşfettiğine dair net bir bilgi yoktur. Buna karşın piramitlerin varlığının duyulmasından ve dünyaca ünlü dergilerde haberlerinin yapılmasının ardından Alman araştırmacı Hartwig Hausdorf'un bölgeye gidip çok sayıda materyal toplanmasıyla bu piramitler hakkında bilgi edinilebilmiştir. Bugün Çin'de ki Türk piramitlerine ait  fotoğraflar onun araştırmaları sayesinde bizlere ulaşmaktadır. 

Çin Neden Bu Gölgeyi Yasakladı ? 
Çin'in bu bölgeyi kasıtlı olarak yasak ilan etmesi nedeniyle piramitlerin Gizemi hala çözülememiştir. Çin'in bu siyasi tutumunu geçmiş dönemlerde de görmüştük. Yaşanan kültür devrimi ve tarihi İzlerin yok edilmesine dair bir siyasi düşüncesi sebebiyle, tarihin en önemli gizemlerini barındıran bu devasa piramitler incelenememiştir.. 

Zaten Çin kasıtlı olarak Türk tarihine ait izleri silmeyi kendince haklı görmekte ve kendi onurlarına leke düşürdüğünü düşündükleri için Türklerin yıllarca onlardan üstün gelmesini kabullenemediğinden, bugün de aynı şekilde karartma ve silme politikası uygulamaktadır.

Türk araştırmacı Oktan Keleş'e Göre Piramitler
Piramitlere girmeyi başarabilen Türk araştırmacı Oktan Keleş'e göre bu piramitler, Türk tarihi açısından çok büyük önem arz etmekte olup, dünya tarihi açısından ezber bozabilecek derecede önemli olduğunu söylemiştir.

Türk piramitlerini bu kadar önemli yapan başka bir hususta içerisinde bulunan Mumyalardır. Ancak bu mumyalar bölge halkı yüzünden deforme olmuştur.
Oktan Keleş'in kendi ifadesinde Beyaz Piramidin içerisinde devasa bir Oğuz Kağan heykelinin bulunduğunu ve mumyaların çevresinde Kurt ve Ayyıldız simgelerinin göze çarptığını söylemiştir.

Ayrıca piramitlerin içerisinde tabletler duvar yazıları ve şekillerde bulunmakta .

Çin'de bulunan Türk piramitleri, Mısır piramitlerinden daha önce yapılmış ve içerisinde bulunan 5.000 yıllık Lolan Güzeli isimli mumya, farklı mumyalanma tekniği ve üzerindeki ameliyat izleri ile dikkat çekmektedir. Çinliler mumya ve piramitlerin bulunduğu bölgeyi tamamen yasak ilan ederek üzerine toprak ve ekinlerle kaplanmış, ve bu bölgede tarım yapmaya devam etmektedirler.

Peki Türk Piramitleri Neden Gizemli
Ön Türklerin ve dünyanın diğer antik kadim halklarının, farklı farklı yerlerde  birbiriyle iletişimde olmadıkları halde neden o dönemde piramit benzeri yapılar yaptıkları ve benzer mumyalama tekniklerini kullandıkları ilk akla gelen sorulardan bazılarıdır..

Birçok araştırmacı bu piramitlerin Mu Kıtası teorisine dayandığını ve Mu Kıtasın'dan ayrılan en büyük kol olan Büyük Uygur İmparatorluğunun bu piramitleri, bazı bilgilerin gelecek nesillere aktarılması için yaptığını söylemektedir. Yaklaşık 5.000 yıllık olan ve ilk Türkler tarafından yapılan Türk piramitlerinin Türklerin ilk kıtasının Mu olduğunu ve dünya tarihinin Türklerden başladığına dair önemli sırları sakladığı ve bu sebepten özellikle Çin tarafından Türk piramitlerinin bulunduğu bölgenin yasak bölge ilan edildiği iddialar arasındadır. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
44.5B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
44.5B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
44.5B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
44.5B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
44.5B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
44.5B+ 0 0