Uydular Neden Görünmüyor

Düz Dünya, Kategorisin'de desperado Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

Dünya'nın yörüngesinde 10 cm. den büyük 21.000'den fazla cisim bulunmakta. Bu cisimlerin 1071 tanesi de insanların fırlattığı uydular ve yarısı ABD'nin fırlatmış olduğu uydulardan oluşuyor. Peki neden hiç hasar görmüş ya da düşmüş bir uydu olduğunu duymadığınızı düşündünüz mü? ve neden hiç sabit ısıtma ya da soğuma kaynaklı uydu arızalı yok? Termosferde 2.000 derecenin üzerinde erimemeleri çok tuhaf. 

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 112.7B+ Görüntüleme

1 cm ile 10 cm arasında ise 500.000 cisim bulunduğu tahmin ediliyor. Kendimi Ay'a bakıp neden hiç Ay'ın önünden geçen uydu görmüyoruz diye merak ederken buldum.  

Bununla birlikte hiçbir uydu fotoğrafında, hiçbir ISS (Uluslararası Uzay İstasyonu) videosunda, hiçbir time lapse videoda, hiçbir canlı uzay yürüyüşünde bir tek cisim görmezsiniz! Yıllardır hayranlıkla izlediğim videolardır. Onlarcasını izledim. Asla yanda, ötede, üstte, altta bir yabancı cisim ya da bir başka uydu göremedim. Hatta çoğunda arkada, uzaydaki yıldızları dahi görmezsiniz.

Ağır bi aldatılma hissi mevcut. Peki neden? NEDEN?..

Eğer Uydular Varsa Neden internet Kablolar ile Sağlanıyor ?

Bu zaten teknoloji sektöründe çalışanların bildiği bir şey. Dünya genel olarak kablolarla donatılmış. Ama GPS vb. işlemleri normal olarak sorduğunuzda cevap ‘Tabii ki uydular’ olacaktır. Halbuki uydu dediklerimiz çok hantal ve işlevsiz yığınlardır. Ayrıca denizin içinden Dünya'nın internet, telefon vs. gibi iletişiminin %90'ını sağlayan binlerce mil uzunlukta fiber optik kablolarla döşeli olduğunu biliyor muydunuz? ve GPS'ler de cep telefonları direklerinden çalışıyorlar.

Gerçekten yüksek bu direkleri görüp de hiç ne olduklarını merak etmediniz mi ? Uydu televizyonları sadece gelişmiş zemin bazlı radyolardır.

Bilim kurgu yazarı Arthur C Clark, 1945 yılında "Kablosuz Dünya" İsimli bir dergide Geosenkron uydu fikrini ortaya attı.ve 20 yıl sonra 1965'te ilk ticari Geosenkron uyduyu başarıyla fırlattıklarını iddia ettiler. Bugün binlerce olduğunun söylenmesine rağmen tuhaf olan şey, varlıklarını ispatlamaya çalışmanın sizi sonuçsuz bırakmasıdır. 

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
112.7B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
112.7B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
112.7B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
112.7B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
112.7B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
112.7B+ 0 0