Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafları

Düz Dünya, Kategorisin'de desperado Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldığı tarih olarak geçti. Elon Musk’ın SpaceX’i, gene kendisine ait olan Tesla’yı derin uzaya fırlattı. Dünya’dan uzaklaşmadan farklı açılardan gelen uzaydaki Tesla fotoğrafları, düz dünyacıları ikna edemedi.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 66.9B+ Görüntüleme

Konuya başlamadan önce bazı insanların başkalarının fikirlerine ve hatta insana bile saygısı olmadığını işte bu yorumdan alayabiliyoruz. Eğer savunduğunuz bir konu varsa bunu insanlara hakaret etmeden elinizdekileri kullanarak yapın. Konu hakkında bilginiz yoksada sessiz kalın.

İşte bilgisi olmadan fikir sahibi olanların bize saldırması

O halde yaşadığımız gezegenin diğerlerinden farklı olarak tepsi gibi dümdüz olduğunu söyleyen tencere kafalılarla tanışmanızın vakti geldi. 

Elon Musk, SpaceX’in son 7 yıldan beri üzerinde çalıştığı roketi, 6 Şubat gecesi ateşledi. Falcon Heavy, geri dönüştürülebilir en güçlü roket sistemi olarak yükünü derin uzaya fırlatmayı başardı. Yük olarak temsili şekilde Musk’ın kişisel aracı Tesla kullanıldı. Aracın hedefi Mars yörüngesinden geçip, Güneş’in etrafında bulunan bir yörüngeye oturmak. Normalde beton blokları kullanmak yerine kendi arabasını uzaya gönderen Musk’ın bu girişimi epey ilgi topladı.

Burada bir konuya değinmek istiyorum, eğer bu şekilde saçmalıklara ayıracak bütçeniz varsa neden gemiler için çok daha ucuz olan uyduları göndermiyorsunuz ?

Uzaydaki Tesla’dan gelen ilk görüntüler, düz Dünyacılara önemli bir ders niteliğindeydi. İnternetin kitlesel bir araç olmasından ve bilgi kirliliği ile toplumların beynini yıkama “avantajından” faydalanan bu insanlar, Dünya’nın bir tepsi kadar düz olduğu konusunda epey ısrarcılar.

Hatta ir kaç ay önce Musk,

Düz Dünyacı varsa neden Düz Marsçı da yok?” şeklinde bir açıklamayla bu toplulukları tiye almıştı.

Ben şahsi fikrim olarak gönderilen resimlerin hiç birine inanmadım, Resimlerin çekilme açısı dünyanın küre gibi olması ( Kimisi geoit kimisi armut gibi diyor ) ben bu resimler de ikisini de göremedim. Sanki Photoshop ile arabayı dünya resminin önüne koymuşlar. Ayrıca ilginç bir şekilde etrafta uçuşan hiç bir nesne de göremedim.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
66.9B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
66.9B+ 0 0