Wales Ufo Kazası

Ufoloji, Kategorisin'de Creative Tarafından 4 Yıl Önce Yayınlandı

23 Ocak 1974’te Wales’deki Clwyd şehri semalarında dev boyutlarda disk şekilli bir cismin düştüğü görülmüştü. Yaşanan bu ilginç olaydan yaklaşık iki saat önce Lancashire – Chesshire arasında onlarca insan tarafından gökyüzünde hareket eden garip ışıklı cisimler gördükleri ihbarında bulunmuştu.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 25B+ Görüntüleme

Gözlemlerin ardından anlaşılmıştı ki dev bir cisim Berwyn Dağları’na düştü. Düşen cisimin patlaması nedeniyle 4.5 şiddetinde bir deprem meydana geldimişti. Bu deprem, Chester, Wresham, Southport, Liverpool ve Greater Manchester’dan da hissedilmşti. Gerçekleşen bu deprem ve patlama nedeniyle gün boyunca polis, televizyon ve radyo istasyonlarına telefon yağdı. Patlama ile ilgili olarak ilk akla gelen bir jetin kaza yapmış olabileceğiydi.

Depremin olduğu bölgelerde televizyon, radyo istasyonları ve Polis telefonları gün boyu susmadı. Doğal olarak ilk önce patlamaya büyük bir uçağın ve muhtemelen bir jetin düşmesinin neden olduğu düşünüldü. Polis ve kurtarma ekipleri derhal Berwyns’e gönderilmişti. Fakat kimsenin aklına gelmeyen bir durum söz konusuydu. Ortada ne bir yolcu uçağı nede jet kazası yoktu. Olaydan ardından Chester şehri sakinleri askeri konvoyların bölgeye doğru hareket ettiğini fark etti. Olayla ilgili olarak ordu görevlendirilmişti.

Şehir sakinleri olayı merak ederek ordu konvoyunu takip etmişti. Konvoy, patlamanın olduğu bölgeye ulaştığında yaşananların detayları ortaya çıkmaya başlamıştı. Ordu bölgeye gelir gelmez, bölge çembere alındı, sivil kurtarma ekipleri ile polis bölgeden çıkartıldı.

Patlamanın yakınlarında yaşayan bir hemşirenin yerel gazetede çıkan röportajı dünyayı sarsacak nitelikteydi. Söz konusu hemşire Berwyn Dağları’na Albert Hall büyüklüğünde bir UFO’nun çarptığını ve çarpmanın etkisiyle yaklaşık 1,6 kilometre enkaz parçalarının ve cesetlerin yayıldığını ifade etmişti. Ayrıca bu hemşire, cesetlerden birini kontrol etmek üzere yanına giden bir kişinin ölenin insan değil, uzaylı olduğunu görünce şaşkınlığa uğradığını da dile getirmişti.

Ordu bu bilgilerin yayılmasını engellemek için hikayeyi anlatan hemşireyi güvenli bir bölgeye yolladı. Chester şehrinde tanınan bir kişi olmasın arağmen bu çok önemli anlara tanıklık yapan hemşireyi bir daha bölgede gören olmadı. Düşen UFO konusunda hemşire ile röportaj yapan gazeteci ise ölümüne kadar bu konu hakkında gelen soruları asla yanıtlamadı..

Üstü kapandı sanılan bu olay ile ilgili olarak 1990 yılında, elektronik mühendisi Arthur Adams önemli bir adım attı. Bölgeyi ekibiyle birlikte ziyaret etmeye karar veren Adams, bölgeye gittiğinde dikkat çeken bulgulara erişmişti. Adams ve ekibi bölgede Berwyn Dağları’nda kayaların eriyip birbirine yapışmış biçimde yeşil renkte metal parçaları bulmuştu. Bulduğu örnekler üzerinde laboratuar ortamında çalışmalar gerçekleştiren Adams, 1 inç küplük bir metal parçasını voltmetreyle ölçtüğünde iki kilowatt elektrik ürettiğini gördü. Şoke olan Adams, bulduklarıyla Daily Express gazetesine gidince, Adams’ın bu keşfi üzerine bir dizi makale yayınlamasına izin verdiler. Makaleler sayesinde Berwyn kazası yeniden gündeme gelmişti. Bu nedenle olaya Savunma Bakanlığı el koydu ve yazı dizisine de son verilmişti.

Yaşanan kaza ile ilgili halk ne zaman bilgilendirilmek istenilse konuya Savunma Bakanlığı’nın el koyduğu dikkatlerden kaçmıyordu.

Meraklıları için; aşağıda sunduğumuz konu ile ilgili İngilizce videoyu izleyebilirler. İyi seyirler

Kaynaklar: Sechaber.com, Unknown Origin TV

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
4 Yıl Önce
25B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
4 Yıl Önce
25B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
4 Yıl Önce
25B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
4 Yıl Önce
25B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
4 Yıl Önce
25B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
4 Yıl Önce
25B+ 0 0