Zamanda Yolculuk - John Titor

Esrarengiz İnsanlar, Kategorisin'de desperado Tarafından 3 Yıl Önce Yayınlandı

İnsanoğlu zaman kavramını keşfettiğinden beri ona anlamlar yüklemekte. peki ya zaman evrenin sınırlarını çizen ve onun algılanmasını sağlayan, doğa kanunlarını belirleyen,  sürekli geçip giden ve bir yanda geçmişte kaybolup bir yandan geleceği şekillendiren soyut bir kavrammıdır.

Resmi Büyütmek için Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın 25.8B+ Görüntüleme

Zaman hakkında küçük bir bilgiden sonra, bu gün sizlere zamanda yolculuk yaptığı düşünülen bir insandan bahsetmek istiyorum. evet herkes gibi bende internette bu kişiyle ilgili bir şeyler gördüm dinledim ve izledim. Daha sonra hakkında daha fazla araştırma yapmaya karar verdim. 

Zaman Yolcusu John Titor

Yukardaki resme baktığınızda ne varki bunda diyebilirsiniz fakat bu resim 1940 yılında çekilmiştir ayrıca şu anda resimin orjinali kanada da bir müzede saklanmaktadır. Zaman yolcumuz john, gelecek ile ilgili makaleler bile yazmışıtır  

John Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000-2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir.

Yazılanlara göre John Titor, devlet için çalışan ve zaman yolculuğu projesi için seçilen bir askerdir. 2036 yılından 1975 yılına IBM 5100 almak için döndüğünü söylemiştir. Bu bilgisayar ile 2036 yılında eski programların "ayıklama (debug)" işini yapacağını iddia etmiştir. Gönderdiği yazılar ile 2000-2037 yılları arasında birçok olaydan bahsetmiştir, III. Dünya Savaşı da bunlardan birisidir (2015 yılının sonlarında başlayacağını ve toparlanmanın 20 sene süreceğini iddia etmiştir).

John titor'un almaya geldiği bilgisayar 5100

 

John Titor Günlüğünden bir bölüm

adının takma isim olduğunu söyleyip, bir bloga gelecekle ilgili söylemler yazmıştır 
* amerika ıraka ve ortadoğuya petrol için saldıracak,orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir. 
* 2015 yılında 3.dünya savaşı çıkacak.çin-amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek.savaşın sonunda dünyada etnik kimlik,kültür kalmayacak.insanlar robotikleşme,üst kimliğe bürünme,tanrılaşma evresine girecek.daha az hastalanacak,daha uzun yaşayacak,doğru seçimleri daha rahat verebilecek (dan brown kayıp sembolde insanın tanrısallaştığını yazmıştır,nietzsche kitaplarında mükemmel insandan bahseder.) (Robotikleşme: İlluminatiyi andırdı.) 
* 2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak.bende bu anarşistlerdenim,zaman makinesini yalnızca biz bilim adamlarımızın sayesinde bulduk.düşmanımızın bilgisayar ağını hacklememiz için 1970 yılında üretilen ibm cihazının bilgisayar kodlaması gerekmektedir.bu cihazı alabilmek için 1970 yılına dönmem gerekirdi.fakat zaman ayarında hata yaptığımız için 2002 yılına geldim,görevim o bilgisayarı bulmak,daha fazla bilgi vermemem emredildi. 

diyerek, ortadan kaybolmuştur. Kimisi bir yazarın ilgi çekmek kitabını satmak için böyle teoremlere başvurduğunu, suçladıkları yazarın vefat edince yazılarının devamının kesildiğini söylese de john titor'un dedikleri çürütülemedi. sadece teori olarak kaldı.

Anahtar Kelimeler

Yorumlar

Editör'ün Diğer Yazıları

Velev Ki Geldiler, Uzaylılarla..

Uzaylıların gelmesi, Kristof Kolombun Amerikayı keşfetmesi gibi o..
3 Yıl Önce
25.8B+ 0 0

Elon Musk'ın, Dünya'nın Şekliy..

Twitter üzerinden çoğu zaman kendisini zor durumlara sokan Elon M..
3 Yıl Önce
25.8B+ 0 0

Project Edge Ekibi Dünya’Nın D..

bir grup insan bu inançlarına ilişkin somut bir kanıt bulmak adın..
3 Yıl Önce
25.8B+ 0 0

Uzaydan Gelen Tesla Fotoğrafla..

6 Şubat 2018 tarihe, dünyanın en güçlü roketinin uzaya fırlatıldı..
3 Yıl Önce
25.8B+ 0 0

Mısır'da 3500 Yıllık Lahitler ..

Milattan önce 1550-1292 yıllarına ait oldukları düşünülen lahitle..
3 Yıl Önce
25.8B+ 0 0

Japonlar Uzay Asansörü Yapacak..

Japon şirket Obayashi , 2050 yılına kadar inşa edilecek bir uzay ..
3 Yıl Önce
25.8B+ 0 0